Maminka.czTěhotenství

Gábina Partyšová-Koktová: Měla jsem růžové těhotenství

Markéta Behinová 26.  6.  2009
Gábina Partyšová-Koktová: Měla jsem růžové těhotenství
Při porodu zažívala nepopsatelné pocity štěstí a euforie. Šestinedělí prý měla pyžamové, citlivé a uplakané.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Maminka Gábina

* JAK ZMĚNILO MATEŘSTVÍ TVŮJ ŽIVOT?

Nedávno jsem oslavila třicetiny, což by měl být zlom v životě ženy, ale vůbec to tak nepociťuji. Mám dojem, že jsem dospěla až narozením syna.

* PŘIPADÁŠ SI TEĎ VÍCE DŮLEŽITÁ A POTŘEBNÁ?

Ze sobeckého starání se jen sama o sebe mám teď zodpovědnost za dítě. Ano, zdá se mi, že jsem velmi důležitá a potřebná. A to hlavně v noci. (smích)

* MÁŠ NĚKDY ČAS SAMA NA SEBE A NA SVÉ KONÍČKY?

Díky mamince a tatínkovi, kteří s námi bydlí, a samozřejmě také díky manželovi Pepovi si můžu dojít zaplavat, na kosmetiku nebo manikúru. Od září také chodím nově i jednou týdně pracovat, natáčím reportáže ze společnosti pro televizní pořad Top Star magazín. Ale jsem v klidu, protože vím, že malý Kristianek je v těch nejlepších rukou.

* JSI ÚZKOSTLIVÁ MAMINKA? MÁŠ O SYNA STRACH?

Mám strach permanentně. Pediatričku mám pro jistotu na telefonu i v noci, takže s ní mohu kdykoli cokoli konzultovat.

* BAVÍ TĚ CHOZENÍ DO SPOLEČNOSTI STEJNĚ JAKO DŘÍV? NEBO JSI TEĎ RADĚJI SE SYNEM DOMA?


Na akce chodím spíš jen pracovně. Od malého se mi nechce, ale na druhou stranu je to dobrý ventil, na dvě tři hodiny vypadnout mezi lidi.

Každodenní péče

* JAK VYPADÁ VÁŠ BĚŽNÝ DEN?

Kristianek vstává mezi pátou a šestou, pak si hrajeme, kolem osmé dostane mrkvičku s banánem a pak usíná na třicet, maximálně pětačtyřicet minut. Buď si jdu lehnout s ním, nebo si dám sprchu. Potom se procházíme po zahradě a hrajeme si. Někdy mi asistuje při vyřizování e-mailové pošty nebo surfujeme na mých stránkách www.igabriela.cz, kde si dopisuji s maminkami a řešíme společné problémy. Po obědě vyrážíme někam ven nebo se sejdeme se sestrou a jejími dětmi -Kristýnkou (1,5) a Dominikem (3,5). Bydlí kousek od nás, v Benešově. Pak následuje svačinka - většinou přesnídávka s jogurtem. Když přijedeme domů, tak si jde Kristianek zaplavčit do bazénu. Plavala jsem s ním celé těhotenství, takže je to vodní živel. Uspávám ho mezi sedmou a osmou.

* SNAŽÍŠ SE, ABY MĚL KRISTIANEK PEVNÝ REŽIM?

Určitě. Myslím, že dítě by mělo mít řád. Akorát cestování nám režim vždycky naruší a musíme začít znovu. JEŠTĚ KOJÍŠ? Ne, právě jsem přestala. Před pár dny, když bylo malému osm měsíců. Moje mléko už mu nestačilo, takže jsem ho musela dokrmovat Sunarem a plynule přešel na umělé mléko. Akorát mu zůstal zvyk, že se v noci každé dvě hodiny budí.

* ZPÍVÁŠ MALÉMU PŘED USNUTÍM UKOLÉBAVKY?

Známí se mě často ptají, jestli vůbec ještě zpívám a jestli mám nějaké koncerty. Většinou odpovídám: „Ano, mám. Ale jen soukromé.“ Zpívám celé dny a také hraju synovi na klavír. Ne vždycky ho ale můj zpěv ukolébá. Když jsem mu jednou zpívala „Princi můj malinký, spi...“ podíval se na mne a s naprosto vážným výrazem řekl: „Ne, ne.“ Ale třeba moje písnička „S ním“ ho vždy zaručeně ukolébá.

* KDO K NĚMU V NOCI VSTÁVÁ? TY, NEBO MANŽEL?

Kristian spinká sám v pokoji a máme ho na kameře. Já se vzbudím dřív, Pepa chvíli po mně. Jdu za malým a Pepa mezitím udělá mléko nebo ohřeje čaj. Noční péče o syna je oboustranná.

Gábina Partyšová-Koktová: Měla jsem růžové těhotenství

O malém Kristianovi

* CO VŠECHNO UŽ TVŮJ DESETIMĚSÍČNÍ CHLAPEČEK UMÍ?

Sám sedí a stojí v postýlce, což by neměl, když ještě neumí lézt. Také říká první slůvka: bába, máma, děda, ham. Poprvé řekl ham, když viděl dědu, jak si nalévá pivo.

* JAK BYS VAŠEHO SYNA KRISTIANA CHARAKTERIZOVALA?

Je hodně vnímavý. Spoustu věcí mu stačilo jednou ukázat a hned je uměl. Je to společenské dítě, nemá problém s lidmi. Je hodně temperamentní a dává celé rodině docela zabrat. Až začne chodit, tak přijde asi moje nejhubenější období.

* JAK MU DOMA ŘÍKÁTE?

Kristianku, Janku, Janečku... Pepa mu říká Kiki, Kikísek, Kikínek.

* JAK SNÁŠÍ KRISTIAN CESTOVÁNÍ? LÍBÍ SE MU, NEBO NE?

V autosedačce se mu moc nelíbí, ale sto až dvě stě kilometrů ujede bez problémů. Stačí, když mu hraju vzadu maňáskové divadlo.

* UŽ BYL S VÁMI U MOŘE?

U moře ještě nebyl. Den před plánovaným odjezdem do Cannes onemocněl střevním virem a místo k moři jsme jeli do nemocnice, kde jsme zůstali jedenáct dní. V nemocnici jsem nikdy předtím tak dlouho nebyla, bylo to nejdelších jedenáct dní v mém životě, navíc plných strachu. Malý byl tak dehydrovaný, že mu nemohli napíchnout žílu, musel být celou dobu na kapačkách.

* JAK DLOUHO PO PORODU MALÉHO JSI ZAČALA ZASE S PRACÍ?

Poprvé jsem začala pracovat asi dva měsíce po porodu. Vždycky jsem se ale snažila, aby to byla práce na dvě hodiny, něco třeba odmoderovat a rychle zase domů.

Aktivní tatínek

* CO BY SIS SI PŘÁLA, ABY KRISTIAN V BUDOUCNU DĚLAL?

Chtěli bychom, aby byl něco mezi Billem Gatesem a Tigerem Woodsem. (smích) Máme doma piano, tak ho určitě chceme vést k muzice. Přála bych si, aby se dlouho držel mé sukně a na stará kolena o mne pečoval.

* JAKÝ ZPŮSOB VÝCHOVY S MANŽELEM PREFERUJETE?

Já jsem pro zlatý střed. Pepa razí spíš spartánskou výchovu, z čehož mi někdy vstávají vlasy hrůzou. V takových situacích vznikají naše minihádky. Ale beru to tak, že otec má mít respekt a maminky zase mohou rozmazlovat.

* POMÁHÁ TI MANŽEL S PÉČÍ O SYNA?

Ano, ale víc se asi zapojuje babička. Ženská náruč je pro miminko přece jenom víc. Ale jinak Pepa pomůže s čímkoli. Už v porodnici se aktivně zapojoval - měli jsme pokoj pro dva, a trávil tam s námi veškerý čas.


CO MOŽNÁ NEVÍTE…

Moderátorka a zpěvačka Gabriela Partyšová-Koktová (30) pracovala jako redaktorka pořadu Prásk, moderovala televizní hitparádu Eso. Vydala čtyři poprocková CD. Před dvěma lety se vdala za podnikatele Josefa Koktu. 14. prosince 2007 se jí narodil syn Kristian. V současné době pracuje jako reportérka televizního Top Star magazínu.

Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Slavní rodiče, Gábina Partyšová, Pevný režim, Zlatý střed, Gabi, Party, Gábi, IgA, Bill Gates, Pár, Top Star magazín, Společenské dítě, Vodní živel, Par
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Tyhle slavné matky rodily po čtyřicítce! Co si na tom pochvalují?
Novák Matějková MarkétaSupermámy.cz
Slavní rodiče
Jaké to je pořídit si dítě ve 20 a ve 40? Rozdíly, které mě překvapily
Wallerová Radka
Rodičovství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko