Maminka.czSlavní rodiče

Gabriela Partyšová: Je zamilovaná do dvou mužů zároveň!

Dita Mrázková 11.  3.  2011
Gabriela Partyšová: Je zamilovaná do dvou mužů zároveň!
Ráda sní, věří na dobré horoskopy, diář má plný na dva roky dopředu a zamilovaná je hned do dvou mužů zároveň. Kromě manžela i do tříletého syna Kristiána. Vedle moderování se věnuje také zpěvu a jednou by chtěla mít svůj velký hit.

Jste tváří společenského televizního týdeníku, ve kterém zpovídáte známé české osobnosti. Co vám tato dlouhodobá zkušenost dala?

Možnost poznat český showbyznys a mít přehled, co se v něm děje. A také moderátorsky vyzrát. Tím, že zpovídám osobnosti už bezmála deset let, je vnímám i z jiných pohledů, než je ten mediální. Jsou to lidé, kteří sice jsou díky své profesi známí a poznávaní na každém kroku, ale kteří zároveň prožívají svoje lidské osudy, radosti i starosti jako každý z nás.

Jak se na rozhovory s celebritami připravujete?

Příprava není až tak náročná, pakliže máte dostatečný přehled o tom, co se děje. A navíc mám desetiletou praxi. Pro Top Star magazín točím večírky, párty a společenské akce, takže si vždy vymyslím téma, které se i malinko pojí k dané párty, a pak také pokládám otázky, které mě osobně v daný okamžik zajímají.

Stane se někdy, že přijdete třeba za známým zpěvákem a ten zrovna nemá náladu na povídání?

Většinou se mi to už nestává. Známé osobnosti si jsou vědomy toho, že je mediálně odprezentuji v dobrém světle, a navíc to většina potřebuje k propagaci.

Kdo vás kdy svou odpovědí nejvíce dostal?

Asi Iva Hüttnerová, která mi po tom, co jsem ji oslovila, řekla: „Holčičko, nejdřív si zjistěte, kdo vlastně jsem, a pak mne žádejte o rozhovor.“

Proč, nepřipravila jste se na ni dobře?

Spletla jsem si ji s Naďou Urbánkovou… To už je ale dávno. Dnes to vyprávím jako dobrej fórek, ale tenkrát bych se nejraději do země propadla.

Když vám bylo patnáct, zúčastnila jste se televizní soutěže pro pěvecké talenty, kterou jste vyhrála a nastartovala tak svou kariéru zpěvačky. Zpěvu jste se chtěla věnovat odjakživa?

Zpívání mě vždycky bavilo. Odmalička jsem chtěla být zpěvačkou nebo krasobruslařkou. Teď si většinou zazpívám na akcích, které moderuji, takže jsem pro organizátory 2v1, tedy moderátorka i zpěvačka, což mnozí oceňují. Jinak dost zpívám i Kristiánkovi, je neuvěřitelně muzikální, skvěle drží notu a ještě lépe rytmus. Budeme ho v tomto talentu určitě podporovat. Pořád je ale mým snem mít svůj hit. Ráda o něčem sním. Mnohdy je totiž hezčí o něčem snít než to mít.

Zpěvačka, nebo moderátorka? Čím se cítíte být víc?

Jednoznačně moderátorkou, která zpívá :-)

Čtěte také: Jolana Voldánová: Skloubit mateřství a kariéru? Jde to!

A co vaše dvojče Rebeka, jak se má?

S tímto svým dvojčetem mám spojeny krásné a nezapomenutelné vzpomínky na TV Nova v době pana Železného. Kauza mého dvojčete, zpěvačky Rebeky, mi dost zásadně pomohla stát se v té době mediálně známější. Mé virtuální dvojče moderovalo hitparádu ESO a já zase v magazínu Prásk „Gábiny vypráskaný týden“. Dělala jsem za dva a brala dva platy! Tehdy Rebeka zpívala a Gabriela moderovala.

Tak to tedy byla báječná mystifikace!

Ani generální ředitel TV Nova pan Železný to tehdy neprokoukl a médiím trvalo půl roku, než se dopátrala toho, že mé dvojče je vlastně vymyšlená virtuální bytost. Rebeka tehdy moderovala Českého slavíka, stala se pěveckým objevem roku a skončila na 8. místě mezi zpěvačkami. Krásné období. No a pak odcestovala zpátky na zaoceánskou loď, kde doteď zpívá hostům v baru… :-)

Vzpomenete si na své první dojmy, když jste se dozvěděla, že se coby rodina rozrostete?

To víte, že si to pamatuju. Bylo to nečekané a krásné. Manžel to okomentoval slovem „vědecko-fantastické“! :-)

Zmínila jste se, že synovi zpíváte. Pokouší se muzicírovat i on?

Zpíváme si často. Kristiánek trochu fláká slova písniček, ale má tak dobrý sluch, že si okamžitě zapamatuje melodii, kterou si pak klidně prozpěvuje třeba půl dne. A taky už ví, čím chce být, až bude velký. Bubeníkem nebo kytaristou!

Myslíte si, že podědil po mamince hudební sluch, baví jej hudba?

Po mně asi určitě víc, ale můj muž taky slušně udrží tón.

Co Kristiána zajímá jiného kromě hudby?

Je zvířátkomil a knihomil. Stále si prohlíží knížky, dokupujeme zvířátka, už máme i celou zoo. A je obrovsky kreativní ve všech možných hrách.

Komu je víc podobný fyzicky a komu povahově?

Po mně podědil tvrdohlavost, exhibicionismus a citlivost, po manželovi je trošku flegmatik a fajn kluk. Co se týče fyzična, je tak trochu kapesní vydání mého muže :-) Jsou to moje dvě lásky.

Kromě moderování a zpívání jste si vyzkoušela i dabing a herectví, objevila jste se například ve filmech Jak ulovit miliardáře, Experti nebo Prachy dělaj člověka. Bavilo vás stát před kamerou coby herečka?

Za herečku se nepovažuji, i když jsem odmalička dabovala, což je v podstatě také jistá forma herectví. Všechny zkušenosti, které mi život nabízí, mě baví a jdu do nich po hlavě. Filmování je zkouška trpělivosti a talentu. Živit bych se tím ale nechtěla, je to velká řehole.

Jak vás těší přezdívka „Mareš v sukních“, kterou vás vaši fanoušci přirovnávají k úspěšnému moderátorovi Leoši Marešovi?

S Leošem mám společné asi jen to, že si i mne velmi často objednávají na moderování tiskových konferencí, společenských a firemních akcí. A můj diář je poslední dva roky naplněný k prasknutí.

Uvažujete o tom, pořídit Kristiánovi sourozence?

Rádi bychom ještě holčičku. Jedináčci to mají v životě složitější.

Kristiánkovi byly nedávno tři roky. Jak jste je oslavili?

Kamarádka Růženka uspořádala v restauraci SOHO jeho první velkou oslavu. Bylo to velice příjemné setkání maminek a dětí a společně s ním tam oslavila druhé narozeniny i Anička Menzelová, dcera Olgy Menzelové. Byla to párty předvánoční, takže se tam zpívalo, tančilo, vyráběly se adventní věnce a zdobily perníčky… Pár dní před Vánocemi ale dostal Kristiánek angínu, k tomu vysoké teploty a afty v pusince, že nemohl, chudák, nic jíst ani pít. Na Štědrý den už na tom byl lépe, ale prožili jsme jej tak trochu v posteli. Jinak Vánoce měl skoro celý prosinec i díky svým narozeninám. Pořád mu někdo dával nějaké dárky, ale po domluvě s malým jsme to vyřešili tak, že jsme polovinu z nich odvezli nemocným dětem do Motola nebo dětských domovů. Největší radost měl, že mu Ježíšek dal pod stromeček domeček, který si postaví z kostek Duplo. Neustále si teď hrajeme na rodinku, která v tom domečku bydlí :-)

A co školka, těší se na ni?

Poprvé tam zavítá až v září. Zatím si jej užíváme, co to jde, a dost cestujeme. Část roku trávíme i v USA, kde vlastníme dům.

Jste zamilovaná?

Ano. Dvakrát. Do manžela a Kristiána.

Ptám se proto, že i u nás se najdou páry, které podle americké tradice slaví svátek všech zamilovaných, den svatého Valentýna…

Jasně. Každá příležitost k oslavě se vítá. Sice si nedáváme dárky, ale manžel mi donese určitě nějakou pěknou květinu, zřejmě frézie. Ví, že jsou moje nejoblíbenější. Předloni jsme trávili Valentýna na Floridě a tolik srdíček na metru čtverečním jsem v životě snad ještě neviděla!

Váš manžel je o dvacet let starší. Jaké vidíte výhody v soužití se starším mužem? Vnímáte vůbec věkový rozdíl mezi vámi?

Rozdíl vnímám, ale minimálně. Bolí mě třeba víc záda než jeho :-) Výhody tohoto soužití jsou docela podstatné. Je tolerantní, nad věcí, vyzrálý, váží si mě i s mými chybami, nemusí si dokazovat, že je dobrý. Výhod je ještě daleko víc, ale soužití se starším mužem má samozřejmě i tu stinnou stránku. Víc se o něj a o jeho zdraví bojím.

Čím vás vaši dva „chlapi“ nejvíc potěší?

Když si spolu hrají, povídají, koukají na pohádky, běhají po zahradě…

Jak relaxujete? Najdete si někdy chvilku jen pro sebe?

Relaxuji třeba i v práci. Tak dvakrát třikrát do týdne odcházím většinou večer natáčet nebo moderovat. Práci mám ráda, takže je pro mě zároveň relaxem, a doma zase odpočívám od lidí, natáčení a moderování. Jinak je pro mne největším odreagováním se zajít si do na thajské masáže do Tawanu, na kosmetiku, vlasy, nehty, zaplavat si doma v bazénu a přečíst pár stránek knížky. Nejraději a nejvíce relaxuji v Naples na Floridě. Tam opravdu nepracuji. Jsem tam jen maminkou a manželkou a užívám si anonymity.

V rámci vašeho druhého domova, který máte na Floridě, hodně cestujete. Jak Kristiánek snáší létání a aklimatizaci?

Kristián byl za oceánem asi šestkrát, poprvé ve čtrnácti měsících, což ale byla velká nevýhoda, protože chodit začal už v roce, a jak to tak u malých dětí bývá – něco se naučí a pak to pořád opakují, takže během devítihodinového letu běhal po letadle uličkou tam a zpět a já za ním. Náramně mi to tehdy uteklo a ani na vteřinu jsem se nenudila :-) Jako každá maminka jsem se prvního letu bála, ale pak jsem byla šťastná, že to tak krásně zvládl. Je to náš světák. Aklimatizuje se velmi dobře, mnohdy lépe než my dospělí. Během dvou dnů se srovná s americkým časem. Horší je to při návratu do Evropy. Tady to trvá někdy i týden, ale ani to není žádný problém. Do letadla jsme vybaveni kinedrylem a kapkami do uší.

Moderování se většinou věnujete ve večerních hodinách. Kdo pomáhá s hlídáním? Manžel, babičky, nebo využíváte služeb chůvy?

Má profese je úžasná i v tom, že se většinou vykonává večer, takže nepřicházím o denní radosti s naším andílkem. Nejčastěji hlídají moji rodiče a manžel. To jsou nejlepší chůvy, jiné nemáme.

Jste narozená ve znamení Blíženců. Ty obvykle charakterizuje nestálost, bohémství, rozdvojenost, ale i velká dávka empatie a citlivost. Najdete tyto rysy i u sebe a věříte vůbec na horoskopy?

Jsem jasný Blíženec, všechno jmenované na mne platí. Na horoskopy věřím, ale jen na ty dobré!

Máte nějaký nesplněný sen?

Mít ještě zdravou holčičku. A svůj HIT...

Další zajímavé články najdete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Témata: Časopis Maminka, Slavní rodiče, Top Star magazín, Par, Velká nevýhoda, Party, Miliardář, Železný, Top star, Přezdívka, Krasobruslař, Soho, Nesplněný sen, Flegmatik, Jistá forma, Muž, Denní řád, Kinedryl, Pár, Velká dávka
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova