Maminka.czSlavní rodiče

GALERIE: 10 slavných maminek s adoptovanými dětmi

Skoro by se dalo říct, že v Hollywoodu žije nejvíce adoptovaných dětí na světě. Dát nový domov nějakému dítěti, které nemělo zatím v životě takové štěstí, je mezi slavnými značně rozšířený zvyk. Podívejte se na ty nejslavnější adoptivní maminky.
26. 7. 2017

Je to určitě chvályhodné, vyměnit rostoucí konta v bankách za podporu opuštěných dětí. Nejčastěji si adoptovali dítě z nějaké rozvojové země. Adoptivní dítě si často pořizují i ty ženy, které svého partnera zatím nenašly nebo naopak novým dítětem zacelují prázdné místo po odchodu partnera.

Každopádně "Patchwork family" jsou v Hollywoodu v kurzu. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější, ale můžeme jmenovat i další - třeba Katherine Heigl, Diane Keaton, Jamie Lee Curtis, Kirstie Alley či třeba zpěvačka Sheryl Crow.

Ptejte se Jaroslavy Málikové, předsedkyně organizace Rozum a cit, na vše, co vás zajímá o pěstounské péči.

Angelina Jolie prvního chlapce Maddoxe adoptovala z Koreje ještě v manželství s Billy Bob Thorntonem. Po seznámení se s Bradem Pittem si osvojili etiopskou dívku Zaharu. V roce, kdy se jim narodila Shiloh přibyl do jejich rodiny Pax z Vietnamu. Kromě toho mají ještě dvojčata Vivienne a Knoxe.

Klepněte pro větší obrázek

Sexuální symbol 80. let Madonna si v roce 2006 adoptovala tříměsíčního chlapce Davida Bandu z afrického Malawi. Později ze stejné země adoptovala ještě holčičku Mercy James.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sharon Stone dvakrát potratila a právě adopce synka Roana ji pomohla se s posledním potratem vyrovnat. Jenže v roce 2008 prohrála soud o opatrovnictví Roana se svým exmanželem Philem Bronsteinem. Později ještě adoptovala další dva chlapce. Lairda a Quinna.

Klepněte pro větší obrázek

Herečka Charlize Theron je přesně ten případ, která dítě adoptovala, protože nechtěla čekat na toho pravého. V roce 2012 adoptovala chlapce Jacksona. A minulý rok adoptovala druhé dítě - africkou holčičku narozenou v USA. Dostala jméno August.

Klepněte pro větší obrázek

Meg Ryan sice z manželství s Dennisem Quaidem má syna Jacka, ale poté, co jí nevyšlo několik dalších vztahů, adoptovala si v roce 2006 malou Číňanku Daisy. Nejprve jí tedy pojmenovala Charlotte, ale pak usoudila, že tohle jméno se k ní nehodí a dívka dostala jméno Daisy Thrue.

Klepněte pro větší obrázek

Nicole Kidman se dlouho pokoušela o děti se svým expartnerem Tomem Cruisem, ale nedařilo se, takže si adoptovali Isabellu a Connora. Pak se za bouřlivých okolností rozvedli. Oba už jsou znovu v manželství a oba mají i vlastní děti. Nicole si v roce 2006 vzala country zpěváka Keitha Urbana a o dva roky později se jim narodila dcerka Sunday Rose. Druhá dcerka Faith Margaret se narodila o dva roky později, porodila jim ji náhradní matka.

Klepněte pro větší obrázek

Představitelka Charlotty ze seriálu Sex ve Městě Kristin Davis v roce 2011 adoptovala dceru Gemmu Rose.

Klepněte pro větší obrázek

Sandra Bullock o adopci novorozeného Louise požádala jako vdaná paní. Pak však na jejího manžela Jesseho Jamese praskla nevěra a následoval rozvod. Černošského chlapce jí úřady přikleply, až když už byla rozvedenou paní. A koncem loňského roku adoptovala holčičku Lailu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Calista Flockhartse proslavila rolí potrhlé právničky Ally McBeal ze stejnojmenného seriálu si v roce 2001 adoptovala syna Liama. V následujícím roce se seznámila s Harrisonem Fordem. Dlouhou dobu spolu žili na „psí knížku“. Vzali se až v červnu 2010.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mia Farrow by se dala označit za rekordmanku. Když byla provdána za skladatele André Previna, narodily se jí tři děti a další tři děti adoptovala. Pak nějakou dobu žila s hercem a režisérem Woody Allena. Z tohoto svazku pochází syn Ronan Seamus a v té době adoptovala další dvě děti a další dvě děti adoptovala. Po rozvodu s ním adoptovala ještě dalších 6 dětí. Nejznámější její adoptivní dcerou je korejská divka Soon-Yi Previn, kvůli které ji právě Allen opustil.

Klepněte pro větší obrázek

Video: Jak obléknout děti, když je venku nepříznivé počasí

Rodina adoptovala během jednoho dne čtyři děti
Lucie Benešová: „Adopce Sáry bylo to nejlepší rozhodnutí“
Adopce jako cesta k vlastnímu početí aneb Ach ta psychika
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
První pomoc při píchnutí vosou nebo včelou? Chlazení a antihistaminika
Hrbení může být příznakem Scheuermannovy nemoci! Víme, jak ji poznat
Léto ještě nekončí. Udělejte dětem vynikající domácí zmrzliny, jsou lepší než kupované
Existují rozdíly mezi porodem chlapce a holčičky?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu