Maminka.czGalerie

GALERIE: 23 nejkrásnějších vánočních stromečků! Letos jsou IN bílé ozdoby

Simona Formánková 19.  12.  2021
Zdobení stromečku je jednou z nejčastějších tradic, které se během vánočních svátků dodržují. Asi jen málokdo si dokáže představit Štědrý den bez této jehličnaté dominanty. Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější stromečky a nechte se jimi pro letošní rok inspirovat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zvyk zdobení vánočního stromečku se do našich končin rozšířil začátkem 19. století a zdobil domácnosti převážně bohatých rodin. Ovšem o ozdobách, které používáme dnes, nemůže být ani řeč. Stromky se zdobily hlavně sušeným ovocem, ořechy, perníčky nebo barevnými stuhami. Tato tradice se lidem natolik zalíbila, že se stala tou nejrozšířenější a dnes už byste jen marně hledali rodinu, která nemá nazdobenou alespoň malou větvičku.

Nejkrásnější vánoční RETRO ozdoby: Tyhle skvosty zdobily stromečky za socialismu, máte je doma taky?

Postupem času však lidé začínali být ve zdobení mnohem víc kreativní a sušená jablíčka vystřídaly skleněné ozdoby, baňky a světýlka. Trendem moderní doby je ladit stromeček do barev, které jsou aktuálně hitem. Tím letošním je bílá barva jako symbol čistoty. Samozřejmě záleží na vkusu a chuti každého. Ani dnes nejsou výjimkou vánoční stromečky zdobené pouze slaměnými ozdobami nebo naopak pestrobarevné. 

VIDEO: Podívejte se co dělat, aby vánoční stromeček vydržel co nejdéle

Témata: Galerie, Vánoce, Rodina, Tradice, léto, Výzdoba, Atmosféra, 19. století, Stromek, baňky, Vánoce 2021, Stuha, Vánoční svátek, Zdobení, Štědrý den, Dominanta, Stromeček, Vánoční strom, Ozdoba
Mohlo by vás zajímat