Maminka.czGalerie

GALERIE: 50 originálních i tradičních nápadů na karnevalové masky pro děti

Vanda Stöckbauerová 15.  2.  2023
Vrcholí nám období masopustu a s ním spojené karnevaly a zábavné reje v maskách. Ať už se chystáte na průvod nebo chcete vypravit dítě na klasický školkový karneval, určitě přemýšlíte nad ideálním kostýmem. Přinášíme vám fotogalerii plnou inspirace na tradiční i velmi originální převleky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Malé děti karnevaly a průvody masek milují. Když se převléknou za piráta nebo makovou panenku, během okamžiku se přenesou do pohádkového světa fantazie. Příprava na karneval představuje oříšek spíš pro rodiče. Vyrobit, nebo koupit kostým? Jasně, že koupit hotový převlek je mnohem snazší, jen trochu riskujete, že se na jedné akci sejde víc stejných princezen, rytířů nebo indiánů.

Originální masku můžete vyrobit doma a zapojit do toho malé pomocníky. A pokud chcete být opravdu kreativní, mrkněte do naší galerie. Takový převlek v podobě koronaviru se jen tak nevidí…

VIDEO: Dílnička: Vyrobte si originální masopustní masku

Jak vypadají masopustní masky?

Mezi tradiční masopustní masky patří medvěd a kůň, hejtman, caperda (střapatá maska s cepem), hudebníci, řemeslníci, kat, hasiči, kominíci, policajti, dělostřelci, husaři, žitnej, moučka, ženich, nevěsta, kohout, čáp, koza, stará žena, cikánka, svobodná matka, šašek, dědek s bábou a mnoho dalších.

GALERIE: Úžasné kostýmy pro děti na karneval, které zvládnete doma. Inspirujte se!
Témata: Galerie, Tradice, inspirace, zvyky, masopust, oslava, hasič, svobodná matka, Twitter, Kostým, Wonder, Karneval, Nápad, Hasiči, Ori, Průvod, Gal, Komín, Převlek, Maska