Maminka.czKrálovská rodina

GALERIE: Budoucí následník trůnu slaví narozeniny. Dnes je princi Georgovi 8 let

Bylo jednou jedno království, kde se před osmi lety narodil princ. Ten princ se brzo stane králem a jeho oddaní poddaní věří, že králem spravedlivým. Ale pohádka ještě nekončí. Dnes se v celém království i mimo něj pořádá velká sláva. Malý princ totiž slaví 8. narozeniny!

Že si neumíte představit, jak svému osmiletému neposedovi s veškerou vážností oznamujete, že z něj jednou bude král? Ano, v dětské fantazii to možná zní lákavě, ovšem prince George toho čeká víc než dost. Ale vraťme se do současnosti. Dnes mu určitě nikdo nebude vysvětlovat nic o majestátu, dnes se bude slavit. Malému následníkovi trůnu je dnes osm! A maminka Kate jako každý rok vyfotila speciální portrét. George na něm sedí na Landroveru Defender, oblíbeném autu pradědečka Philipa.

Loni si kvůli oslavě pronajala celá rodina na týden vilu na karibském ostrově Mustique, ta letošní se odehraje na venkovském sídle v Norfolku.

VIDEO: Podívejte se, jak jim to sluší. Kate se ukázala na veřejnosti se všemi třemi dětmi

George Alexander Louis, jak zní jeho jméno, je po svém dědečkovi princi Charlesovi a tátovi Williamovi v pořadí třetím následníkem trůnu. Má dva mladší sourozence – sestru Charlotte Elizabeth Dianu (6), a bratra Louise Arthura Charlese (3).

George navštěvuje londýnskou školu Thomas's Battersea. Mezi vyučované předměty patří umění, balet, divadlo, francouzština, hudba a tělesná výchova. V budoucnu by se chtěl stát pilotem stejně jako jeho otec. 

Máma Kate na něj mimochodem prozradila, že i když je oproti mladší sestřičce ve společnosti víc zdrženlivý, umí být i pěkný rošťák. Miluje dinosaury a jeho pokojíček údajně zdobí stěny s nejedním z predátorů. George se i rád převléká do dinosauřích kostýmů.

Nedávno okouzlil celý svět, to když ve štramáckém obleku jako pravý gentleman fandil na fotbalovém mistrovství domácímu týmu.

V pouhých dvou letech se malý princ objevil na britských poštovních známkách a Británie svého budoucího krále doslova miluje. Není divu, tento roztomilý klučina je velká osobnost už teď. Tak všechno nej, Georgi!

GALERIE: To je nuda! Princ George si prababiččiny narozeniny moc neužíval
GALERIE: Modrá je dobrá. Podívejte se, jak sluší královským dětem
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?
Témata: Slavní rodiče, Děti, oslava, Královská rodina, slavné děti, Princ George, William, George Alexander Louis, Následník trůnu, Elizabeth Diana, Království, Trůn, Georg, Následník, Princ, Charlotte, Malý princ, George, Kate, Pohádka, Narozeniny, Louis Arthur Charles, Norfolk, Velká Británie, Georgi
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Tahle miminka jsou roztomilá trochu jinak: Vrásky a pohledy stařečků vás rozesmějí!
Mrázková Dita
Děti
 VIDEO: Tohle vás dojme! Olympijského šampiona Lukáše Krpálka přivítaly na letišti jeho roztomilé děti
Víchová Tereza
LOH21
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod