Maminka.czPrincezna Diana

GALERIE: Dojemné a emotivní snímky princezny Diany. Takto by vypadal život britské královské rodiny, kdyby byla stále naživu!

Simona Formánková 7.  2.  2022
Stala se miláčkem milionů lidí po celém světě. O to bolestivější byla zpráva o jejím náhlém a tragickém odchodu. Umělkyně Autumn Ying si představila, kam by se ubíral život královské rodiny, kdyby princezna Diana byla stále naživu a mohla trávit čas se svými snachami a vnoučaty. Podívejte se na sérii emotivních obrazů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jakkoli jsou tyto obrázky dojemné, působí poněkud hořkosladce. Ilustrují totiž to, co se už nikdy nemůže stát. Je to více než 20 let, kdy v Paříži při autonehodě tragicky zemřela britská princezna Diana. O tom, co se tu noc doopravdy stalo, existuje mnoho teorií. Svět však z její smrti viní hlavně paparazzi, kteří ji pronásledovali od chvíle, kdy řekla "ano" britskému princi Charlesovi. Jejich synové William a Harry se do hledáčku novinářů dostávali tím spíš, že je smrt matky zasáhla ve věku 15 a 12 let, tedy když ji po svém boku ještě opravdu potřebovali. 

VIDEO: 50 věcí o životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes

Nyní už mají oba princové své rodiny a i oni jsou rodiči. Přesto jim maminka stále chybí a často si na ni vzpomenou. V dokumentu televizní stanice ITV Harry & Meghan: Africká cesta princ prozradil, že smrt jeho matky je pro něj ránou, která neustále hnisá. "Ať dělám cokoli, všechno mi ji připomíná," řekl. Když se v roce 2017 zasnoubil se svou přítelkyní Meghan Markle, vyjádřil se Harry, že kdyby jeho matka žila, rozhodně by měla obrovskou radost. "Jsou dny jako dnes, kdy mi opravdu chybí její přítomnost a chybí mi, že za ní nemůžu s tou zprávou ihned běžet."

Jak by princezna Diana reagovala na zásnuby svých synů, jak by si užívala jejich velkolepý svatební den nebo jaké aktivity by podnikala nejraději se svými vnoučaty, se už nikdo nedozví. Bezpochyby chybí světu, ale hlavně svým dvěma synům, pro které byla spíše než princeznou lidských srdcí pozornou a obětavou mámou. Podívejte se do naší galerie, jak by s největší pravděpodobností vypadaly společné chvíle členů královské rodiny, kdyby princezna Diana při tragické nehodě nepodlehla svým zraněním. 

Témata: Galerie, Královská rodina, slavné děti, monarchie, Princezna Diana, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, královna Alžběta, Princ George, Pravnoučata, Smrt, oběť, Následník trůnu, Vnouče, Charles, Meghan Markl, William, Diana, Umělkyně, Princezna, Harry, Miláček, Meghan, Paříž
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Jak se rodí v Česku? Více ambulantních i vyvolávaných porodů, různé polohy u tlačení a méně přípravy
Víchová Tereza
Průvodce porodnicemi
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Mateřské výčitky svědomí: Jak se jimi nenechat zničit?
Novák Matějková Markéta
Časopis Maminka
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie