Maminka.czGalerie

GALERIE: Tyhle fotky vyděsí každého rodiče! Upozorní ale na každodenní nebezpečí

Simona Formánková 30.  1.  2022
Zveřejňování rodinných fotografií se stalo trendem posledních let. Většinou se rodiče snaží pochlubit se roztomilými fotkami, díky kterým získávají obdiv svých sledujících. Dublinský designér a otec Stephen Crowley se rozhodl jít na to opačně a zveřejněnými snímky spíše šokoval. Byl to záměr, který měl obdivuhodný důvod.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Stephen Crowley je otcem dnes už šestileté Hannah. Jakmile se na internetu objevily první snímky, na kterých malá holčička řídí auto, drží kuchyňský nůž nebo leze sama po žebříku, okamžitě to vzbudilo řadu emocí a mnohým rodičům tyto fotografie málem přivodily infarkt. Obavy ale rozhodně nebyly na místě. Stephen totiž pouze využil svých dovedností s Photoshopem a porovnáním s původními fotografiemi dokázal, že jde pouze o fotomontáže. 

GALERIE: Dojemné i úsměvné. Tihle tátové nezkazí žádnou legraci a jejich děti je zbožňují!

Navíc nešlo jen o zábavu nebo pobavení ostatních. Když byly malé Hannah čtyři měsíce, diagnostikovali jí demofagocytující lymfohistiocytózu (HLH). Holčička tak musela strávit dalších 6 měsíců v nemocnici na chemoterapiích, dokud jí život nezachránila transplantace kostní dřeně. Z 27 milionů dárců po celém světě byly pouze tři považováni za vhodné. Pro deník The Irish Times Crowley řekl: "Je to něco, co nebudu dělat dál. Nechci, aby proto byla Hannah známá, až bude starší. Mojí hlavní motivací ke zveřejnění těch snímků bylo upozornit veřejnost na existenci registru dárců kostní dřeně."

Nyní už je z Hannah šestiletá školačka, a navíc velká ségra malého brášky Alexe. 

VIDEO: Maminka vytváří ze starých oblečků módní kreace

Témata: Galerie, Instagram, Rodiče, Fotografie, Sociální sítě, Otec, transplantace, Nebezpečná situace, Známá, Times, Photoshop, Internet, Trend, Infarkt, Designer, Fotka
Mohlo by vás zajímat