Maminka.czGalerie

GALERIE: Hledáte inspiraci na narozeninový dort pro děti? Těchto 25 neuvěřitelných 3D kousků vám vyrazí dech

Simona Procházková 28.  4.  2023
Francouzská umělecká cukrářka Emilie Tosello dokáže splnit snad všechna dortová přání. Podívejte se do fotogalerie a budete jen tiše žasnout, co všechno je možné vykouzlit z těsta, krému, čokolády a marcipánu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V dílně nadané umělkyně, která žije ve francouzském Nice, vznikají neskutečně propracované dorty, které se směle dají považovat za umělecká díla. Pravda, některé vypadají až trochu surrealisticky a extravagantně.

Její návrhy 3D dortů jsou často inspirovány postavami z pohádek a slavných filmů, ať už jsou to Harry Potter, Tlapková patrola, Sněhurka, Pokémoni a další disneyovky, Avatar, Batman nebo třeba Avengers.

Emilie Tosello přitom není profesionální cukrářka, první dort vyrobila poměrně nedávno, v roce 2015 k narozeninám pro svou malou dcerku Heaven. Netušila, že právě tento počin se stane jejím odrazovým můstkem k nové vášni. Během osmi let ušla obrovský kus cesty, kdy se začala intenzivně věnovat dortovému designu.

Dnes má vlastní cukrářský salon, své zkušenosti ráda předává ostatním zájemcům v rámci populárních kurzů pečení dortů a její úchvatná díla fascinují lidi po celém světě. Na Instagramu ji najdete na profilu @heavencakeemilie.

VIDEO: Domácí krtkův dort připravíte levou zadní i bez krabice!

Témata: Děti, Galerie, Instagram, Kuriozita, Zajímavosti, Harry Potter, inspirace, tlapková patrola, dort, cukrářka, Gal, Sněhurka, Počin, Cukrářský, Kousek, Marcipán, Nice, Těsto, Disneyovka, Tlapková, Pokémon, Avengers, Batman, Dech, Avatar