Maminka.czPorod do vody

GALERIE: Intimní a dojemné okamžiky. Podívejte se, jak se rodí děti do vody

Dita Mrázková 19.  7.  2021
Teplá lázeň, relaxační hudba, tlumené osvětlení a dokonalá intimita. O porodu do vody se hodně diskutuje, ale málo se o něm ví. Nahlédněte do soukromí maminek a párů, které daly přednost alternativnímu způsobu zrození nového života před tím klasickým.

To, co bylo dřív tabu, se dnes stalo trendem. O porodu do vody se vedou vášnivé debaty na diskuzních fórech, jedni tuto metodu adorují, ty konzervativnější ale žádná superlativa nepřesvědčí. 

Se svými zkušenostmi se svěřují i ženy z řad známých osobností a mezi nimi jsou porody do vody oblíbenou volbou. Do vody porodila svého syna zpěvačka a herečka Eva Burešová, herečka Aneta Krejčíková, velký zájem vzbudil nedávný článek na našem webu o herečce Hilary Duff, která se pochlubila sérií intimních fotografií z narození dcerky Mae. Dcerku Lunu Grace porodila z pohodlí domova za asistence svého muže a syna i modelka Karolína Kurková.

VIDEO: Jak se připravit k porodu

Ženy, které tuto zkušenost mají, si pochvalují především snížení porodní bolesti, svůj porod si také mnohem více užijí. V době pobytu rodičky v lázni bývá u nastávajících maminek porodník, stejně jako je tomu u běžného porodu. Je ale třeba vybrat porodnici, která tuto možnost nabízí, ne všechny české to tak totiž mají.

Jaké zázraky dokáže "obyčejná" voda, příšeří a podpora a blízkost nastávajícího táty? Podívejte se do naší realistické, ale zároveň dojemné galerie.

Porod do vody: Úleva pro rodičky, obavy porodníků...
Chcete rodit klasicky, nebo alternativně?
Témata: Porod, Galerie, Novorozenec, Slavní rodiče, Miminko, Od těhotenství k porodu, Tipy a rady porod, Domácí porod, Chci si rodit po svém, Porodní asistentka, Plodová voda, Porod doma, hudba, Karolína Kurková, Popelka, Porod do vody, Ambulantní porod, Hilary Duff, Voda, Aneta Krejčíková, Lázeň, Hilar Duff, Nový život, Alternativní způsob, Maminka
Mohlo by vás zajímat
Maminka roku: Nikdy nepřestanu věřit a doufat, říká Hana Hráčková, máma trojčat
redakce
Maminka roku 2020
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod