Maminka.czKuriozita

GALERIE: Mamince se narodila čtyřčata, z nichž dcery jsou jedna jednovaječná dvojčata a synové druhá!

Dita Mrázková 9.  6.  2023
Unikát a vzácnost. Tak nazvali lékaři případ čtyřčat, která přišla na svět už ve 27. týdnu. A že nejde o jen tak ledajaká čtyřčata, o tom svědčí fakt, že dvě embrya se po oplodnění rozdělila, a tak překvapená maminka porodila rovnou dva páry jednovaječných dvojčat! Dvě dívenky a dva kluci se už mají čile k světu!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Hannah a Michael Carmackovi jsou rodiči osmileté dcery, která si moc přála aspoň jednoho sourozence. A její přání bylo splněno rovnou čtyřnásobně! Když manželé viděli první těhotenský snímek z ultrazvuku, Hannah jen nevěřícně zírala a Michael se začal smát.

VIDEO: Péče o předčasně narozené děti

"Musel jsem Hannah přesvědčit, že je dobrý nápad mít druhé dítě, už se jí do druhého totiž nechtělo. A teď si zkuste představit si, jak asi reagovala, když zjistila, že budeme mít čtyři!" svěřil se smíchem jejich cestu za druhým dítětem, ze kterého se rázem staly čtyři.

Klepněte pro větší obrázek

K překvapivému odhalení čtyřčat došlo během Hannina prvního těhotenského vyšetření. Hannah coby veterinární technička rozeznala na ultrazvukové obrazovce dva plody. "Zeptala se: Dvojčata? Ale lékařka nic neodpověděla. Pak se Hannah zeptala znovu: Jsou tři? Lékařka položila Hannah ruku na koleno a řekla: Zlatíčko, jsou čtyři," řekl Michael.

A tak pár přivítal na svět dvoje jednovaječná dvojčata, a to dcery Evelyn a Adeline a syny Davida a Daniela. Dvě embrya se tak po oplodnění ihned oddělila. Děti se narodily ve 27. týdnu císařským řezem, a tak si musely pobýt nějakou dobu v inkubátoru.

Klepněte pro větší obrázek

Po dobu jejich pobytu na jednotce intenzivní péče se rodiče věnovali rekonstrukci domu, který chtěli přizpůsobit novým přírůstkům. Hannah ale zároveň navštěvovala své čtyři děti každý den, jen aby si s nimi vytvořila pevné mateřské pouto. Michael svou ženu obdivuje a na její adresu prohlásil: "Moje žena je rocková hvězda!"

Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!

Podle jedné studie se šance na spontánní početí čtyřčat pohybuje od 1:512 000 do 1:677 000. Četnost trojčat a vícerčat je pak pouze 80 ze 100 000 porodů, přičemž dvě sady jednovaječných dvojčat, z nichž se obě embrya po oplodnění rozdělila, dodávají ještě větší míru výjimečnosti...

Na cestu Evelyn, Adeline, Davida a Daniela na tento svět se můžete podívat ve fotogalerii.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Galerie, Příběhy, Mateřství, Rodina a vztahy, Kuriozita, Životní příběh, Dvojčata, Syn, Dcera, Sourozenci, Embryo, Dvojča, Ultrazvukové vyšetření, Čtyřčata, Evelyn, Dvojče, Oplodnění, Lékař, Adeline, David, Maminka
Mohlo by vás zajímat