Maminka.czMóda

GALERIE: Maminky oblékají své dcerky stejně jako sebe. Podívejte se na roztomilé fotky

Dita Mrázková 11.  6.  2021
Chcete si vyrazit s malou princeznou a originálně při tom ladit? Tenhle trend baví zahraniční celebrity i české maminky. Podívejte se do galerie a inspirujte se!

Maminky z Evropy i Dálného východu touží, aby šly jejich dcerky ve stejných šlépějích, tedy – ve stejném outfitu. Napadlo vás někdy něco podobného? Asi nejznámější propagátorkou tohoto stylu je tenistka Serena Williams. Na svém Instagramu inspiruje ostatní maminky luxusním oblečením na chlup stejným se svou dcerou Alexis. Stejné ambice má třeba modelka Natalia Vodianova nebo zpěvačka Beyoncé, které své malé princezny rády oblékají zrovna tak.

V Česku se tomuto trendu hodně věnuje mladá maminka Nicol Villimová, na jejímž Instagramu  @s_laskou_niki  najdete opravdu originální kousky. „Myšlenka ladit s dcerou vznikla ještě dřív, než jsem se o něco takového začala vůbec pokoušet,“ vypráví Nicol.


První nápad jí proletěl hlavou na dovolené v italských Alpách, kde chtěla mít poprvé s tehdy roční dcerou Nicolkou na sobě něco stejného. „Tu fotku z dechberoucí italské hory Seceda mám na mém Instagramu dodnes. Šaty sice nebyly úplně totožné, ale co na tom, a hlavně – byly z druhé ruky,“ vzpomíná Nikol. 


Pokud nevíte, kde oblečení pro mámy a dcery, ale i pro táty a jejich malé krále sehnat, inspiraci najdete třeba u Patrika Diamonda. Patrik jako hrdý táta založil značku Yako King právě proto, aby se mohli moderně a kvalitně oblékat nejen rodiče, ale i jejich děti. Modely pro rodiny šije zásadně z českých látek, v Česku a ve vysoké kvalitě. 

S podobným konceptem přišla na trh i udržitelná značka Monisimo, kterou založila designérka Sonja Grund. Ta mimo jiné šije pro maminky a jejich děti z bio materiálů.

Obě značky ráda podporuje právě i Nicol Villimová, která razí stejnou myšlenku –oblečení především recyklovat. „Zejména v našem případě, kdy outfit využijeme jen na jedno focení, je zbytečné nesáhnout po oblečení z druhé ruky.“
A přiznává, že zaúkolovala i svou babičku, která z jejích přání téměř nespí, a tak šije pro svou vnučku a pravnučku ladící komplety. Na svém Instagramu pak Nikol plánuje ukázat tipy, jak si podobné kousky oblečení vyrobit. 

Témata: Móda, Mateřství, Galerie, Krása a styl, Instagram, Dětské oblečení a dětská obuv, Serena Williams, Kim Kardashian, Natalia, Natalia Vodianova, Evropa, Maminka, Princezna, Nikol, Alpy, Fotka, Oblečení, Trend, Alexis, Malá princezna, Nicol, Beyoncé, Dcerka, Česká republika, Dálný východ
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemnější už to být nemůže! Než dala syna k adopci, natočila mu srdceryvný vzkaz
Kolinová Gabriela
Vaše příběhy
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Porod
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova