Maminka.czMóda

GALERIE: "Nech na hlavě." 33 tipů na dětské letní kloboučky

Dita Mrázková 28.  6.  2021
Prázdniny jsou za dveřmi a vás čeká balení všeho potřebného nejen pro sebe, ale i pro vaše nejmenší? Nezapomeňte do kufrů či plážových tašek přidat dětem také nezbytnou pokrývku hlavy – kloboučky, které ochrání před sluníčkem. A vybírejte třeba v naší velké galerii!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Většina maminek vybírá doplňky pro své potomky podle vkusu. Proč ne, ale i u dětských klobouků je potřeba myslet na kvalitu. Pro děti proto volte výrobce pokud možno jiných než asijských proveniencí. Nejde ani tak o látky jako spíš o používaná barviva, u nichž hrozí riziko obsahu těžkých kovů, formaldehydu a podobně. A mějte na paměti, že i dítě, které netrpí žádnou alergií, ji může nevhodným výběrem textilií od pochybných a často nezjistitelných výrobců získat.

I když především malé princezny touží po doplňcích, které se všelijak lesknou a blýskají, je třeba dávat na všemožné třpytivé ozdoby, flitry, lesklé tisky a další „trendy lákadla“ pozor. Kromě nebezpečných (a v současné době bohužel hojně používaných) ftalátů mohou obsahovat stopy niklu a jiných těžkých kovů. 

Ideální variantou pro horké dny jsou kloboučky s větráním. Jsou to různě prostřižené a obšité otvory po bocích kšiltovek, čepic a kloboučků, případně všité síťky. Pamatujte, že letní pokrývka hlavy je pro dítě nezbytná s ohledem na ochranu před sluncem, ale taky je třeba, aby byla lehká a vzdušná. 

Pokud jde o barviva, je chybou si myslet, že bílá kojenecká čepička neobsahuje barviva. „Často se setkáváme s dotazem, jaký UV filtr mají naše letní čepice. Odpověď zní, že takový, jaký má bavlněné plátno. UV záření způsobuje opálení, při intenzivním vystavení i spálení pokožky. Už jste se někdy opálili či spálili pod obyčejnými plavkami, šaty nebo třeba pod košilí? Používání UV filtru u čepic je diskutabilní. Neuděláte chybu, když pořídíte čepici, u které  výrobce deklaruje UV filtr 50+. Pokud ale bude výrazně dražší, zvažte, zda vás někdo 'netahá za nos'. My u svých výrobků hodnoty UV filtru neuvádíme. Spoléháme na selský rozum našich zákazníků,“ říká provozovatel e-shopu s kloboučky pro děti Petr Herčka.

Tak vzhůru za dobrodružstvím: stylově, ale bezpečně!

VIDEO: Víte, jak moc nebezpečný dokáže být úpal? Zjistíte to ve videu níže.

Léto s bříškem: Inspirujte se v naší velké galerii těhotenských plavek
Košilové šaty letos musíte mít! 44 skvělých tipů najdete v naší velké galerii
Témata: Móda, Galerie, Dětské oblečení a dětská obuv, rock, Textil, Klobouček, UV filtr, Kufr, Filtr, Džungle, Čepice, Sítko, Pokrývka hlavy, Těžký kov, Kloboučky, Dětská obuv na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Únava, strie a poporodní kalhotky. Maminky po porodu však vnímají jediné - pocit štěstí!
Formánková Simona
Galerie
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci