Maminka.czGalerie

GALERIE: Neuvěříte, co musí denně překonávat děti na cestě za vzděláním! Podívejte se na 25 nejnebezpečnějších cest do škol

Simona Formánková 26.  3.  2022
Cestička do školy přes louky, po poli? Tak to v žádném případě! Naopak – po lanech, rozpadlých mostech chodí nebo na dřevěných vorech plují den co den děti v odlehlých koutech světa do svých škol. Podívejte se do galerie, že to, co jsou ochotny překonávat při cestě za vzděláním, je neuvěřitelné a rozhodně si to zaslouží náš obdiv.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Naše děti si asi jen těžko dokážou představit, že by jejich cesta do školy trvala několik hodin. A už vůbec ne, že by při ní musely překonávat strmý skalní sráz nebo se plavit po řece na starém ztrouchnivělém voru. Děti v zemích třetího světa to však podstupují dennodenně a vlastně se nad tím ani nepozastaví. Dělají to rády, protože škola pro ně znamená mnohdy jedinou připomínku prostého faktu, že jsou vlastně pořád děti. Mnohé z nich totiž štěstí chodit do školy nemají a musí pomáhat svým rodičům s obživou. 

V těchto částech světa není pro děti vzdělávání otravnou povinností, ale naopak těžce vydobytým luxusem. Nám se možná mohou tyto několikahodinové cesty, při kterých jim jde mnohokrát doslova o život, zdát absolutně nesmyslné. Ony však vědí, že je to jejich jediná cesta za lepší budoucností. Cesta, která jim může zaručit lepší život, než mají jejich rodiče. Podívejte se do galerie na to, co všechno jsou tyto děti ochotny překonávat a jaká neskutečná úskalí musí dennodenně řešit.

VIDEO: Jak to vypadá ve škole, kde nedávají čtyřky a pětky?

Témata: Galerie, Fotografie, Dětství, Vzdělání, Školy, Základní škola, Děti, Vor, Cesta, Den dětí, Louka, Odlehlý kout, Škola
Mohlo by vás zajímat