Maminka.czRetro

Oblíbené RETRO hračky minulého století! Podívejte se, co bylo pod vánočními stromečky před rokem 1989

redakce 7.  11.  2022
Už sháníte lego a barbíny, aby to Ježíšek pod stromeček včas stihnul? Pobavte se u naší fotogalerie a vzpomeňte na své dětství. S těmito hračkami si hrála předchozí generace. A ruku na srdce, když je vylovíte na staré půdě u babičky, i dnešní děti se s nimi rády vyřádí. Co bylo pod vánočními stromečky v minulém století?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nejnovější model pistole Nerf, panenka LOL i s obřím karavanem nebo vychytaná hra na Playstation? Tak o tomhle si děti minulého století mohly nechat leda zdát! Frčel Mončičák nebo třeba videohra s vlkem a zajícem. Kdo měl minikrabičku s legem, pečlivě si ji chránil a neztratila se ani jedna kostička. To si dnešní generace dětí, která má dětské pokoje vyzdobené velkými stavbami a drahými hračkami, dokáže představit jen stěží.

Každá doba má své a dětská přání se v ní proměňují. Dnes udávají trend letáky z hračkáren a televizní reklamy. Jedna věc ale zůstává a pomalu se na ni všichni začínáme těšit: rozzářené dětské oči v ten nejkouzelnější den v roce!

VIDEO: Tajemství českých vánočních pohádek: Co jste o nich nevěděli?

Témata: Galerie, Dětství, Retro, mateřská láska, kultura, Historie, Škola on line, Tipy redakce, Panenky, Ježíšek, Dějepis, Lola, Stavebnice, Ovládání, Autíčko, Lego, Mončičák, Vidění, Stavba, Stromeček, Generace dětí, Století, Hráč, Špilberk, Panenka, Panenky na Heureka.cz