Maminka.czGalerie

Roztomilý kukuč a sladký úsměv! Připomeňte si na Mezinárodní den dětí, čím nás miminka "vždy dostanou" už od narození

Simona Procházková 1.  6.  2022
Focení čerstvě narozených miminek je velmi populární a oblíbené. Téměř každá máma touží mít na památku krásné snímky svého vytouženého uzlíčku. Kdy jindy si roztomilost dětí připomenout než při příležitosti Mezinárodního dne dětí? Podívejte se do naší galerie, v níž najdete více než 50 něžných i vtipných fotek novorozených miminek.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Stylizované portréty novorozenců mají zachytit jedinečnost těch krásných okamžiků, kdy přijde na svět nový človíček. Plánujete také zvěčnit ty rychle pomíjivé chvíle, než vaše děťátko povyroste (a začne vyžadovat kapesné a nový mobil)? Bohatou inspiraci najdete v naší galerii.

Fotografování novorozenců není vůbec snadným úkolem, to vám potvrdí každý profesionální fotograf. Je potřeba dávat extrémně dobrý pozor, aby se bezbranný kojenec nezranil, nespadl, nepoškrábal nebo neuhodil. Bezpečí a nepřetržitá ostražitost jsou tedy na prvním místě. Navíc nikdy předem nevíte, v jaké bude miminko zrovna náladě.

Většina fotografů i rodičů, kteří s focením novorozenců již mají zkušenost, dobře ví, že několikadenní drobečci nespolupracují tak, jak by si okolí představovalo. Začnou se rozčilovat, usedavě plakat, šklebit nebo jednoduše usnou v nejméně vhodný okamžik. A naopak – když potřebujete, aby sladce spinkali, hlasitě protestují a očička zkrátka nezavřou ani na vteřinu.

První setkání s vnoučaty: Podívejte se na nejdojemnější okamžiky pro prarodiče

Novorozence je proto nejlepší fotografovat zhruba týden až 14 dní po narození. V tento čas miminko ještě hodně a často spinká, pro fotografa je tak snadnější ho zvěčnit tak, jak potřebuje. Navíc se rádo a zcela přirozeně samo choulí do poloh, ve kterých bylo zvyklé trávit čas v maminčině bříšku před narozením.

Profesionální fotograf má v ateliéru běžně k dispozici potřebné rekvizity, které při práci používá. Pokud si přejete vyfotit ratolest s nějakými vlastními nebo specifickými doplňky, vezměte si je na focení s sebou nebo se předem domluvte s fotografem, zda je dokáže sehnat.

Co nezapomenout přibalit?

  • Pro novorozené miminko náhradní plenky a oblečení, ve kterém ho budete chtít vyfotografovat. 
  • V případě, že se budete chtít s děťátkem fotit i vy sami, upozorněte fotografa předem, poradí, jaké barvy oblečení byste si měli nachystat.

VIDEO: Máma se chlubí miminkem, které porodila nevlastnímu synovi

Témata: Děti, Galerie, Mateřství, Novorozenec, Kojenec, Miminko, Miminko, Instagram, Fotografie, Mezinárodní den, Den dětí, Cassandra, Fotograf, Facebook, Elisa, Máma, Mez, Narozené miminko, Chelsea, Narození, Uzlíček, Inspirace, Fotka, Nejkrásnější fotka, VELKÁ GALERIE
Mohlo by vás zajímat