Maminka.czRetro

GALERIE: Slabikář, epesní přezůvky a piják. Zavzpomínejte na retro skvosty ze školních lavic

Simona Formánková 30.  3.  2022
První pětku, školní lásku nebo poznámku do žákovské si asi vybavíte. Přemýšleli jste ale nad tím, jak vypadala vaše první aktovka? Co se skrývalo uvnitř barevného penálu? Pokud si myslíte, že jste tyto drobnosti už zapomněli, vyvedeme vás z omylu. Podívejte se do galerie a zjistíte, že se vám školní léta zapsala do paměti víc, než si myslíte!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

A je to logické! Devět let je dlouhá doba, navíc děti vše vnímají mnohem intenzivněji, takže si pamatují kolikrát i drobné detaily. Důležité je však připomenout, že v dobách, kdy většina z nás asi navštěvovala základní školu, nebyla nabídka školních pomůcek tak široká jako třeba dnes. Děti nosily povětšinou stejné aktovky, penály, přezůvky, ale měly i podobné oblečení. Výhodou bylo, že nebylo moc co si vzájemně závidět.

Školní léta ale neznamenala jenom striktní sezení v lavici a okusování dřevěné tužky. S učiteli jsme se vydávali na pravidelné výlety po krásách naší země. Což pro maminky znamenalo zabalit nám do ubrousku namazaný chléb, do průhledné čutory nalít čaj a nás v modrých teplácích s látkovým batohem na zádech vyslat vstříc novým dobrodružstvím. Ve volném čase jsme se věnovali sběru papíru, protože tím jsme u učitelů získávali malé (avšak bezvýznamné) plus, a večer jsme s rodiči, pokud to na chvilku dovolili, sledovali seriál My všichni školou povinní. 

Byla to doba, která jistě měla mnoho záporů, a ne vše bylo ideální, jak se může dnes na první pohled zdát. Ti, kteří v ní strávili dětství, si ji ale určitě rádi připomenou. Nahlédněte tedy do naší galerie a zavzpomínejte na bezstarostné chvíle školní docházky.

VIDEO: Jak usnadnit dítěti nástup do první třídy?

Témata: Galerie, Školák, Dětství, Retro, Školní rok, Sběr, Skvost, Penál, Školní lavice, Přezůvka, Slabikář, Láska, Piják
Mohlo by vás zajímat

Video