Maminka.czGalerie

GALERIE: Takhle vypadá život matky! Ilustrátorka zobrazuje realitu mateřství. Schválně, v kterém komiksu najdete sebe?

Lenka Brožová 28.  2.  2023
Jistěže je mateřství radostné. Ale taky nesmírně náročné. Ano, role mámy je obohacující. Často však také velmi vyčerpávající. Na některé situace se nejde připravit a spoustě scénářů se při výchově prostě nevyhnete... Právě tyhle mateřské vzestupy a pády sdílí na svých sítích ve formě jednoduchých, ale o to údernějších komiksů Australanka Paula Kuka. A rodiče po celém světě si je zamilovali!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Ten uzlíček rozverných blonďatých vlasů a roztomilých faldíků naplnil mé srdce radostí. Ale najednou se zdálo, že se svět smrskl na velikost našeho bytového domu v centru města. Myslela jsem si, že mě mateřství zcela naplní. Nikdo mě ale nevaroval před nudou. Netušila jsem, že se budu cítit tak zahlcená. S rodinou žijící na druhém konci země, dítětem, které nespalo, a manželem, který pracoval dlouhé hodiny. Byla jsem vyčerpaná a cítila jsem se neuvěřitelně izolovaná…,“ vzpomíná australská architektka Paula Kuka na svou první srážku s realitou mateřství po porodu syna.

VIDEO: Jaké je být mámou doopravdy? Ilustrátorka zachycuje realitu mateřství

Tyhle pocity se ještě znásobily porodem dcery. „Rozpolcená mezi touhou být co nejlepší mámou a vlastní potřebou duševní stimulace jsem si založila firmu na ilustrace a po večerech nebo v době, kdy děti spaly, jsem pracovala na svých digitálních výtvorech,“ vypráví Paula Kuka. „A během tohoto raného, mlhavého a intenzivního období matky dvou dětí jsem začala kreslit komiksy." Původně to měl být způsob, jak zdokumentovat všední dny její rodiny. Pak na Instagramu zveřejnila kresbu zachycující pocity mateřské viny – a komentáře se jen hrnuly! „Moje břemeno se najednou zdálo lehčí... Uvědomila jsem si, jak silná věc je přiznat a vyjádřit podobné věci.“

Když matky hejtují matky! O mom shamingu exkluzivně promluvila blogerka Tereza Maroušková alias Nasraná máma

Paula Kuka vysvětluje, jak důležité pro ni je mluvit o výzvách mateřství takto otevřeně. Obzvlášť když zjistila, že svými komiksy pomáhá ostatním rodičům, aby se necítili tak osamocení v tom, čím procházejí. „Snažím se vnést humor a vřelost do té emocionální horské dráhy rodičovství,“ uzavírá dnes už známá ilustrátorka.

Níže jsme pro vás vybrali její sérii How It Looks – How It Feels (Jak to vypadá – Jaké to je). Na dalších 50 komiksů se pak podívejte do naší FOTOGALERIE.


Instalovat dítě do autosedačky si někdy nezadá se zápasem s lítou chobotnicí. Obzvlášť když je vaše (milované) dítko zrovna v období vzdoru. A mimochodem – autosedačku s pultíkem musel vymyslet muž, který nezkoušel jednou rukou fixovat dítě, druhou rukou pultík a třetí rukou zapínat bezpečnostní pás!   

Klepněte pro větší obrázek

Přijde čas, kdy se z přebalovacího pultu stane prostě komoda a vy se s potomkem i plenou přesouváte na bezpečnější zem. Na druhou stranu v té době už máte nacvičený takový grif, že byste zvládla přebalit i krokodýla na horské dráze.  

Klepněte pro větší obrázek

Do manželské postele se jeden útlý človíček navíc přece vejde, no ne? Kolik tak může takové mini tělíčko zabrat místa? Odpověď brzo poznáte: většinu místa, které je k dispozici! Děti totiž dokážou během spánku neuvěřitelně expandovat! 

Klepněte pro větší obrázek

"Kojení nesmí bolet!" vtloukají nám laktační poradkyně v porodnicích. Ale upřímně – než si vaše bradavky zvyknou, žasnete, kolik síly je v těch bezzubých dásních. Takže nádech, výdech – a jde se kojit!

Klepněte pro větší obrázek

Víte, jak to vypadá, když mají žraloci hlad? Jako když děláte večeři...

Klepněte pro větší obrázek


Ta chvíle, kdy se začnete schovávat se svým jídlem – pamatujete?

Klepněte pro větší obrázek
 

DALŠÍ PADESÁTKU VTIPNÝCH KOMIKSŮ Z VŠEDNÍHO DNE MATKY NAJDETE V NAŠÍ FOTOGALERII. TAK SCHVÁLNĚ – V KOLIKA Z NICH SE NAJDETE?

Témata: Galerie, Mateřství, Výchova, Kuriozita, Instagram, Rodičovství, Matka, zábava, Vtip, srandičky, Ilustrátorka, Jaký, Mater, Komik, Máma, Realita, Život matky, Komiks