Maminka.czjídlo

GALERIE: Tohle že je jídlo českých porodnic 21. století? Podívejte se, co mají kojící mámy na talíři!

Tereza Víchová 1.  9.  2021
Mexická fazolová směs, čerstvý chleba, houska se salámem nebo čočka? Jistě, v porodnici se nedají očekávat pětichodová menu od šéfkuchařů. Ale fotky, které jste s námi sdílely jako realitu snídaní, obědů a večeří po porodu? Podívejte se sami.

Výživa je zásadně důležitá pro regeneraci po porodu a úspěšné kojení. Jistě se už najdou místa, kde nastávají změny, třeba ve Fakultní nemocnici Hradec Králové už je běžné podávat v porodnici například zakysané nápoje.

VIDEO: Co chceme po porodnicích? Méně zásahů, více péče

Ale obvykle je realita zdravé a pestré stravě na hony daleko. Převažuje pečivo (čerstvé), výjimkou není „něco-jako-puding“ s minimální dobou trvanlivosti několik let.

Určitě je hodno uznání, že se někde v porodnicích nosí jídlo na pokoje pod poklopem, aby maminka třeba mohla miminko v klidu dokojit a dát si ještě teplý oběd. Zkušenosti maminek ale obvykle příliš pozitivní nejsou. Vyhrává ta, která si nějak poradí  – třeba si s sebou upeče bábovku nebo jí maminka přinese domácí vývar. Každý, kdo přijde s taškou jídla a slovy „v noci bude hlad“ je většinou na pokoji šestinedělí vítaný.

Samozřejmě platí, že v porodnici jde především o zdraví – vás i miminka. Ale se zdravím souvisí i kvalitní strava. A podle fotek, které najdete v galerii, se o ní dá bohužel mnohdy pochybovat. Schválně, najdete mezi fotkami pokrmy, které z české porodnice s největší pravděpodobností nejsou?

Témata: Porod, Galerie, Jídelníček, jídlo, Po porodu, Porodnice, Talíř, Česká porodnice, Chléb, Fotka, Máma, Realita
Mohlo by vás zajímat
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu