Maminka.czSlavné maminky

GALERIE: Topmodelka Petra Němcová má jasno. Její syn Bodhi nesmí žádné cukrovinky!

Dita Mrázková 16.  8.  2021
Jedna z Češek, jejíž jméno zná celý svět, pověsila prozatím kariéru modelky na hřebíček a užívá si mateřství plnými doušky. Se svou rodinou tráví čas u azurového moře, v dokonalém souladu s přírodou. Co ze svého života jednou provždy vymazala?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Krásná rodačka z Karviné nedávno oslavila 42. narozeniny a se svým mužem Benjaminem a téměř dvouletým synkem Bodhim žijí doslova v ráji. Jejich domovem se stala Dominikánská republika. Petra je zakladatelkou nadace Happy Hearts Fund, které vdechla život po osobní tragické zkušenosti s tsunami v Thajsku v prosinci 2004, kde málem přišla o život.

Za dobu své existence její nadace postavila 254 škol ve 12 zemích světa. A dnes je navštěvuje víc než 109 tisíc dětí.

VIDEO: Kdo je odpovědný za dětskou obezitu?

Petra je známá svým zdravým životním stylem, na svém Instagramu sdílí také nejeden příspěvek na téma ochrany životního prostředí. Není tajemstvím, že jsou s manželem vyznavači veganství a v podobném duchu připravují pochoutky i pro malého Bodhiho.

Nedávno modelka sdílela video, na kterém si její synek pochutnává na čočce, brokolici a květáku. K příspěvku napsala:

"Když byl Bodhi malý, dozvěděli jsem se, že děti, které v dětství jedí potraviny s vysokým obsahem cukru, mohou častěji onemocnět srdečními chorobami, dětskou cukrovkou, obezitou, rakovinou, vysokým krevním tlakem. Mohou mít problémy s chováním, trpět hyperaktivitou... To je důvod, proč American Heart Association vydala doporučení, aby se děti vyhnuly přidanému cukru před dosažením věku 2 let. Protože víme, jak neuvěřitelně návykový cukr je, Bodhimu žádný přidaný cukr nedáváme. 
To znamená, že nepije žádné slazené nápoje, pouze vodu. Místo sladkých cereálií dostává cereálie quinoa nebo domácí chia pudink. Zbytek dne je o domácích vařených rostlinných potravinách, samozřejmě bez GMO a cukrů. Soustředíme se na to, aby jedl jen zásadité potraviny."

Když malý Bodhi  dostane přece jen chuť mlsat, připraví mu rodiče domácí proteinové kuličky nebo kakaový nápoj z přírodních surovin bez konzervantů, s trochou agáve sirupu. Petra je přesvědčena, že bez přidaného cukru a s veganskou stravou udrží svého syna zdravého a v harmonii.

Témata: Zdraví, Děti, Batole, Galerie, Mateřství, Jídelníček, Péče o dítě a jeho výchova, Cukroví, Slavné maminky, Výživa a stravování, Miminko, Instagram, slavné děti, Kariéra, Rodičovství, Životy slavných, Děti a nemoci, Syn, Sociální sítě, Cukr, Inspirativní ženy, Topmodelka, Kakao, Nadace, cukrovinky, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh