Maminka.czGalerie

GALERIE: Toto jsou nejkrásnější fotky porodů pro letošní rok! Slza v oku dojaté maminky porotu dostala

Simona Formánková 14.  3.  2022
Příchod miminka na svět je jedinečným momentem, který fascinuje lidstvo od nepaměti. Je tak přirozené, že se najdou i tací, kteří chtějí mít tento okamžik náležitě zdokumentovaný. Mezinárodní asociace fotografů porodů vyhlásila ty nejzajímavější snímky za uplynulý rok v několika kategoriích. Co na ně říkáte?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jsou velmi detailní, syrové a plné emocí. Už na první pohled je ale jasné, že takováto vzpomínka není pro každého. Na druhou stranu rodičů, kteří si přejí mít zachycenou každou vteřinu z příchodu jejich nejdražšího pokladu na svět, každým rokem přibývá. Mezinárodní asociace porodních fotografů již podvanácté vyhodnocuje ty nejlepší fotografie porodů a ani ten letošní ročník nebyl výjimkou. Porota to opět neměla jednoduché a vybírala z opravdu dechberoucích snímků. 

Mezinárodní asociace porodních fotografů (IAPBP) vznikla v roce 2010 na podporu všech, kteří se na příchod svého potomka chystají. Sdružuje fotografy a kameramany po celém světě. Zájemci o nafocení porodních snímků si tak mohou vybrat svého fotografa na základě jeho zveřejněného portfolia. IAPBP má více než 1100 členů v 52 zemích světa.

VIDEO: Maminka podcast: Jak probíhá operativní porod?

Absolutní vítěz

První místo a titul absolutního vítěze získala pro rok 2022 detailní fotografie s názvem Dotek lásky. Matka na ní objímá své právě narozené miminko. Autorka snímku brazilská fotografka Bárbara Aviz navíc perfektně zachytila mateřské emoce, protože dojaté mamince se v koutku oka leskne drobná slza. 

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Porod, Novorozenec, Miminko, Galerie, Maminky ve světě, Rodičovství, Rodiče, Fotografie, léto, Sára, maraton, Fotografka, Ze světa, Porota, Fotka, IAPBP, Maminka, Jessí, Allen, Slzy, Miles, Gal, Fotograf, Nejlepší snímek, První pohled