Maminka.czInstagram

GALERIE: V těch kresbách se najdete! Ilustrátorka vtipně zobrazuje pocity snad každé mámy

Simona Formánková 27.  1.  2022
Myslela jste si, že jste jediná máma, která své děti bezmezně miluje, ale občas si přeje být také chvíli sama? Nebo že všechny ostatní zvládnou dítě v klidu připravit do kočárku, zatímco vy jste po oblečení svého drobečka zralá na sprchu? Ilustrátorka Paula Kuka dokazuje, že existují situace, které spojují maminky po celém světě. Poznáváte se v nich?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Mateřství je bezpochyby obohacující věc. Přichází s ním ale také velká řada výzev. Zdánlivě snadné a obyčejné situace se pod tíhou únavy, probdělých nocí či obav mohou změnit v čiré zoufalství. A o tom se nemluví snadno. Často něco takového nepřiznají maminky samy sobě, natož aby to probíraly třeba s kamarádkou. Tou, které jde (zdánlivě) s jejím děťátkem vše jako po másle, které všechno vychází a do detailu funguje. Nebo je to jen nesmyslná představa plynoucí z nejistoty každé z nás?

VIDEO: Jaké je být doopravdy mámou? Ilustrátorka zachycuje realitu mateřství

Ilustrátorka Paula Kuka neboli Common Wild ve svých komiksech o rodičovství ukazuje názorně dobré a špatné stránky výchovy dětí. Původně začala kreslit situace, které vystihovaly její pocity z mateřství. „Věděla jsem, že se nikdy nedostanu k vyplňování jejich dětských knížek, a tohle byl způsob, jak si jednou připomenout tuto velmi zvláštní dobu,“ řekla v jednom z rozhovorů pro MyModernMet.com

Tyto obrázky sdílela na svém instagramovém účtu a u matek vzbudily obrovský úspěch. "Je to jiný pohled na mateřství. Často slýcháme, jak jsou mámy na mateřské spokojené, ale že se naše pocity šílené frustrace, nudy, osamělosti během pár minut změní v pocity nekonečné lásky (a naopak), o tom mluví málokdo." Podívejte se do galerie, zda vám některá ze situací na obrázcích není poněkud povědomá.

 
Témata: Galerie, Mateřství, Instagram, Rodičovství, Kočárek, Sociální sítě, Mateřská, pocity, Oblečení, Maminka, Máma, Pocit, Kresba, Ilustrátorka, Sprcha, Kočárky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Pohybový rozvoj dětí: Nesrovnávejte a nebuďte tabulkové
Langrová Hana
Časopis Maminka
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Syna porodila, když jí bylo 57. Mít dítě v pozdějším věku je jednodušší, nemáte taková očekávání, říká Barbara
Formánková Simona
Příběhy
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma