Maminka.czKrálovská rodina

GALERIE: Vévodkyně Kate dnes slaví čtyřicátiny: Správná "holka od vedle", kterou miluje celý národ

Simona Procházková 9.  1.  2022
Okouzlující manželka následníka britského trůnu, prince Williama, slaví dnes své 40. narozeniny. Malá oslava prý proběhne jen v rámci úzkého rodinného kruhu. Z rozverné holky se stala elegantní dáma a obětavá maminka třech ratolestí, která vzorně plní své královské povinnosti a z tváře jí téměř nikdy nezmizi široký úsměv. Podívejte se do galerie, jak šel čas s Catherine Middleton.

Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge, rodným jménem Catherine Elizabeth Middleton, občanským jménem Catherine Elizabeth Mountbatten-Windsor, známá ale všeobecně prostě jako Kate, patří nejen mezi Brity mezi nejoblíbenější členy královské rodiny. A není divu. Její bezprostřednost a neformálnost jsou často odzbrojující.

VIDEO: Vévodkyně Kate versus princezna Diana: 5 věcí, které mají společné! 

Vévodkyně Kate se aktivně zapojuje do veřejného života, pomáhá v několika komunitních centrech, pravidelně navštěvuje školy a diskutuje s dětmi na témata, jako jsou ekologie a péče o životní prostředí nebo literatura. Společně s manželem i dětmi opakovaně veřejně poděkovala zdravotníkům a dalším záchranným složkám za jejich práci a obětavost v době současné pandemie, na sociálních sítích vyzývá lidi k očkování proti covidu.

Správná "holka od vedle"

Se svým manželem, princem Williamem (39) se seznámila během studií na vysoké škole v St. Andrews a jejich vztah prošel několika krizemi i bouřlivými rozchody. Nakonec se k sobě vrátili a 16. listopadu 2010 oznámili zásnuby. Hned na jaře, 29. dubna 2011 se konala dechberoucí královská svatba.

S královskými povinnostmi se popasovala na jedničku a do rodiny okamžitě bez problémů zapadla. Vzdělaná a inteligentní žena rychle pochopila, co se od ní vyžaduje a nutno říci, že svazující královský protokol, kterým byla britská monarchie pověstná, dokázala chytrým způsobem tak trochu „rozvolnit“ a právě její zásluhou a zásluhou jejího muže, prince Williama, se podařilo královský palác více přiblížit „obyčejným“ lidem.

Vévodkyně podporuje celou řadu nadací, charitativních organizací a kampaní na podporu duševního zdraví dětí i ochrany životního prostředí. Své tři děti, prince George (8), princeznu Charlotte (6) a prince Louise (3), vychovává k pokoře, nerozmazluje je drahými dárky a ukazuje jim svět za zdmi královského paláce.

GALERIE: Královské děti umí zlobit i pořádně dovádět. Takhle je fotí vévodkyně Kate

Děti patří ven!

Sama je velkou sportovkyní a údajně také vášnivou zahradnicí, s Williamem často pobývají s jejich ratolestmi v přírodě, společně sportují. Je pro ně totiž podle jejich slov důležité, aby děti věděly, jak se chovat ke zvířatům, jak se pěstuje zelenina nebo sklízí ovoce ze stromů.

Svou rodinku Kate s oblibou sama fotografuje, fotoaparát si prý bere s sebou téměř kamkoli. Loni dokonce navrhla dětské multifunkční hřiště, které podle jejího návrhu vyrostlo v panství Sandringham.

Její spontánnost a veselou povahu mohli poznat i rodiče spolužáků jejích královských potomků, když se loni aktivně zapojila do distanční výuky dětí a v rámci online konferencí s nimi téměř denně sdílela své dojmy a zkušenosti. Postěžovala si prý například, že úkoly jí dávají dost zabrat a s úsměvem přiznala, že zejména své matematické dovednosti hodnotí známkou pět minus.

Překvapení roku

Naposledy vévodkyně Kate ohromila svět a způsobila doslova pozdvižení, když nečekaně vystoupila v televizním pořadu Together At Christmas, kde doprovodila na klavír zpěváka Toma Walkera.  Společně nahráli dojemnou skladbu "For Those Who Can't Be Here“ den před společnou bohoslužbou koled ve Westminsterském opatství.

Kate Middleton je dcerou leteckého inženýra Michaela a jeho ženy Carole, která dříve pracovala jako letuška a má dva mladší sourozence, sestru Philippu, (38, nezapomenutelnou družičku ze svatby Kate a Williama, které všichni říkají Pippa) a bratra Jamese (34).

Témata: Galerie, Slavné maminky, Královská rodina, slavné děti, monarchie, Pravnoučata, Holka, Philipp, Sandringham, Princ, Kate, Narozeniny, Pippa, Diana, William, Charlotte, George, Westminsterské opatství, Kate Middleton, Vévodkyně, Celý národ
Mohlo by vás zajímat
Tereza Ramba pojmenovala dceru netradičně. Které další známé maminky se při výběru jmen nedržely klasiky?
Formánková Simona
Miminko
Pavlína Jágrová exkluzivně: První trimestr byl peklo, zachránil mě přítel. Teď už si těhotenství konečně užívám!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Koupel ve vaně v těhotenství: Ano, nebo ne?
Procházková Simona
Těhotenství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Mateřství
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství