Maminka.czKrálovská rodina

GALERIE: Vévodkyně Kate dnes slaví čtyřicátiny: Správná "holka od vedle", kterou miluje celý národ

Simona Procházková 9.  1.  2022
Okouzlující manželka následníka britského trůnu, prince Williama, slaví dnes své 40. narozeniny. Malá oslava prý proběhne jen v rámci úzkého rodinného kruhu. Z rozverné holky se stala elegantní dáma a obětavá maminka třech ratolestí, která vzorně plní své královské povinnosti a z tváře jí téměř nikdy nezmizi široký úsměv. Podívejte se do galerie, jak šel čas s Catherine Middleton.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge, rodným jménem Catherine Elizabeth Middleton, občanským jménem Catherine Elizabeth Mountbatten-Windsor, známá ale všeobecně prostě jako Kate, patří nejen mezi Brity mezi nejoblíbenější členy královské rodiny. A není divu. Její bezprostřednost a neformálnost jsou často odzbrojující.

VIDEO: Vévodkyně Kate versus princezna Diana: 5 věcí, které mají společné! 

Vévodkyně Kate se aktivně zapojuje do veřejného života, pomáhá v několika komunitních centrech, pravidelně navštěvuje školy a diskutuje s dětmi na témata, jako jsou ekologie a péče o životní prostředí nebo literatura. Společně s manželem i dětmi opakovaně veřejně poděkovala zdravotníkům a dalším záchranným složkám za jejich práci a obětavost v době současné pandemie, na sociálních sítích vyzývá lidi k očkování proti covidu.

Správná "holka od vedle"

Se svým manželem, princem Williamem (39) se seznámila během studií na vysoké škole v St. Andrews a jejich vztah prošel několika krizemi i bouřlivými rozchody. Nakonec se k sobě vrátili a 16. listopadu 2010 oznámili zásnuby. Hned na jaře, 29. dubna 2011 se konala dechberoucí královská svatba.

S královskými povinnostmi se popasovala na jedničku a do rodiny okamžitě bez problémů zapadla. Vzdělaná a inteligentní žena rychle pochopila, co se od ní vyžaduje a nutno říci, že svazující královský protokol, kterým byla britská monarchie pověstná, dokázala chytrým způsobem tak trochu „rozvolnit“ a právě její zásluhou a zásluhou jejího muže, prince Williama, se podařilo královský palác více přiblížit „obyčejným“ lidem.

Vévodkyně podporuje celou řadu nadací, charitativních organizací a kampaní na podporu duševního zdraví dětí i ochrany životního prostředí. Své tři děti, prince George (8), princeznu Charlotte (6) a prince Louise (3), vychovává k pokoře, nerozmazluje je drahými dárky a ukazuje jim svět za zdmi královského paláce.

GALERIE: Královské děti umí zlobit i pořádně dovádět. Takhle je fotí vévodkyně Kate

Děti patří ven!

Sama je velkou sportovkyní a údajně také vášnivou zahradnicí, s Williamem často pobývají s jejich ratolestmi v přírodě, společně sportují. Je pro ně totiž podle jejich slov důležité, aby děti věděly, jak se chovat ke zvířatům, jak se pěstuje zelenina nebo sklízí ovoce ze stromů.

Svou rodinku Kate s oblibou sama fotografuje, fotoaparát si prý bere s sebou téměř kamkoli. Loni dokonce navrhla dětské multifunkční hřiště, které podle jejího návrhu vyrostlo v panství Sandringham.

Její spontánnost a veselou povahu mohli poznat i rodiče spolužáků jejích královských potomků, když se loni aktivně zapojila do distanční výuky dětí a v rámci online konferencí s nimi téměř denně sdílela své dojmy a zkušenosti. Postěžovala si prý například, že úkoly jí dávají dost zabrat a s úsměvem přiznala, že zejména své matematické dovednosti hodnotí známkou pět minus.

Překvapení roku

Naposledy vévodkyně Kate ohromila svět a způsobila doslova pozdvižení, když nečekaně vystoupila v televizním pořadu Together At Christmas, kde doprovodila na klavír zpěváka Toma Walkera.  Společně nahráli dojemnou skladbu "For Those Who Can't Be Here“ den před společnou bohoslužbou koled ve Westminsterském opatství.

Kate Middleton je dcerou leteckého inženýra Michaela a jeho ženy Carole, která dříve pracovala jako letuška a má dva mladší sourozence, sestru Philippu, (38, nezapomenutelnou družičku ze svatby Kate a Williama, které všichni říkají Pippa) a bratra Jamese (34).

Témata: Galerie, Slavné maminky, Královská rodina, slavné děti, monarchie, Pravnoučata, Vévodkyně Kate, George, Westminsterské opatství, Vévodkyně, Philipp, Sandringham, Známá, William, Kate, Diana, Narozeniny, Klavír, Kate Middleton, Princ, Pippa, Letuška, Holka, Princ Louis, Čtyři
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Co můžete a nemůžete jíst a pít při kojení a kdy začít s prvními příkrmy? Poradíme
Procházková Simona
Děti a jídlo
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Narození miminka v přímém přenosu! Jak probíhá císařský řez, jsme exkluzivně natočili krok za krokem
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky