Maminka.czGalerie

GALERIE: Žádné sladkosti, vánoční dárky ani počítačové hry! Toto je 15 nejpřísnějších rodičů ze světa celebrit

kog 3.  4.  2022
Mysleli jste si, že děti slavných rodičů mají volnější výchovu? Omyl. Někdy mají přísnější pravidla než jejich vrstevníci. Často nesmějí koukat na televizi, hrát počítačové hry, používat internet. A sladkosti jsou také tabu. Server brightsideme.com sestavil žebříček celebrit, které mají tvrdá pravidla a přísnější výchovu dětí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Podívejte se do naší galerie na výchovné úlety hvězd. Protože třeba taková Penélope Cruz je celkem drsná matka. Vyznává takzvaný educaring, takže žádné bezpečné židličky, žádné žvatlání na děti a v krajním případě ani žádné hračky. Vyznavači této metody berou děti jako malé dospělé. A co ostatní? 

VIDEO: Celebrity a jejich lásky ze střední, které vydržely dodnes

Taková Gisele Bündchen v jednom ze svých rozhovorů tvrdila, že syna nakojila a pak ho pět minut držela nad nočníkem. Kanadská zpěvačka Alanis Morissette je vášnivou vyznavačkou názoru, že děti se mají kojit tak dlouho, dokud o to jeví zájem. Herečka Pamela Anderson nemá problém s tím, když její synové experimentují s drogami, naopak. Podle ní je fajn, když toho člověk vyzkouší co nejvíc.

Mezi českými celebritami je svým nekonvenčním přístupem k výchově známá Helena Houdová. "Zpočátku jsem dětem chtěla dát neomezený prostor, aby vyrostly v to, kým opravdu jsou, ale pak mi došlo, že si svou maminku a tatínka vybraly, takže ten prostor přece nějaké mantinely potřebuje. Dnes tedy máme domluvené hranice, které fungují pro mě i pro ně," citoval modelku před časem magazín Téma.

Mila Kunis a Ashton Kutcher

Tento herecký pár se rozhodl, že nebude kupovat svým dětem žádné vánoční dárky. Zní to jako trest, ale ve skutečnosti to s nimi rodiče myslí dobře. Chtějí, aby si na vánočních svátcích děti vážily té pohody, že je rodina spolu, a ne jen věcí. Herci požádali i prarodiče, aby místo kupování darů dali peníze na charitu.

Madonna

Královna popu Madonna, která je známá svými sexuálními skandály, byla vždy tak trochu prudérní matka. Pro svých šest dětí měla sepsaný dlouhý seznam pravidel. Například své nejstarší dceři Lourdes zakázala randit, dokud jí nebude osmnáct let. Televizi, sladkosti, nezdravé fastfoodové jídlo a časopisy mají děti úplně zakázané. A oblečení, které se bude válet na zemi, skončí v koši.

GALERIE: Byli na dítě sami a jsou na to hrdí! Těchto 5 slavných otců vzalo výchovu do vlastních rukou

Michelle a Barack Obamovi

V rodině bývalého amerického prezidenta se smí zapnout televize a počítač pouze výjimečně. Dvě dcery Obamových ho mohou používat jen několik hodin o víkendu, během týdne vůbec ne, výjimkou jsou studijní účely. Jejich matka Michelle Obama přiznala, že počítače svých dcer kontroluje, aby se ujistila, že se spolužáky skutečně diskutují o domácích úlohách a nebaví se jinak.

Cate Blanchett

Oscarová herečka přiznává, že je v rodině spíš tím zlým policistou. Věří, že je důležitější být dětem dobrou matkou než přítelkyní. Cate Blanchett a její manžel Andrew Upton se shodují v názoru, že když se snažíte vše podřizovat přáním dětí, pohybujete se na velmi tenkém ledě.

Victoria a David Beckhamovi

Bývalý fotbalista a idol dívčích srdcí David Beckham a jeho manželka – zpěvačka a módní návrhářka Victoria – jsou vzorem pro všechny britské (a nejen britské) rodiny. Jejich čtyři děti mají skvělé vychování: nikdy se nedostanou do žádných potíží, vždy říkají "prosím" a "děkuji" a vůbec jsou ztělesněním dobrých mravů.

Denzel a Pauletta Washingtonovi

Oscarový herec Denzel Washington se zdá být jedním z nejpřísnějších otců ze světa celebrit. Jeho čtyři již dospělé dcery se nikdy nedostaly "do řečí" a nefigurovaly v žádném, byť třeba malém skandálu. Dá se tedy říct, že Washingtonovi odvedli skvělou práci. Ale jejich dcery to asi neměly jednoduché. Rodiče měli přísná pravidla, a dokonce chtěli, aby je děti oslovovaly "madam" a "pane" a projevovaly jim patřičnou úctu.

GALERIE: Makový Med, Jablko nebo Sedmikráska? Podívejte se, které celebrity daly svým dětem naprosto šílená jména

Jessica Alba

Také děti slavných rodičů stojí v koutě. Když byly dcery herečky Jessiky Alby malé a hádaly se a přetahovaly o věci, posílala je za trest na hanbu do kouta. Tam musely stát několik minut. Ovšem i takové dvě minuty, kdy má nos na zdi, mohou být pro dítě nekonečné.

Gwyneth Paltrow

Oscarová herečka a propagátorka zdravého životního stylu Gwyneth Paltrow nasadila přísnou dietu všem členům rodiny. Její děti nesmějí cukr, lepek a musí jíst jen nízkosacharidová jídla. Sama herečka přiznává, že i děti si na to občas stěžují. Aby ne, když nesmějí těstoviny, pizzu a koláče jako jejich vrstevníci.

Jennifer Lopez

Také v rodině zpěvačky Jennifer Lopez panují přísná pravidla. Jejich heslo je: "Zábava musí být zasloužená." Pokud tedy dvojčata chtějí koukat na televizi nebo si hrát na gadgetech, musí se chovat dobře a nosit ze školy dobré známky.

Megan Fox

Zákaz nadměrného sledování televize je v rodinách známých osobností celkem běžný, ale v rodině herečky Megan Fox je toto pravidlo ještě přísnější. Její děti mají televizi, tablety, internet a počítačové hry úplně zakázané. Pouze čas od času se smějí podívat na nějakou kreslenou pohádku nebo film.

Julia Roberts

Jedna z nejkrásnějších hereček Hollywoodu má také svá výchovná pravidla. Její tři děti nesmějí cukr, sladkosti a nezdravá fastfoodová jídla. Zmrzlinu nebo sušenky jim Roberts povolí pouze při zvláštních příležitostech, jako jsou oslavy.

 
 
 
Témata: Galerie, Slavné maminky, Rodina, Výchova, Instagram, herečka, Fotografie, slavné děti, Sociální sítě, Děti slavných, idol, Megan Fox, Penélope Cruz, Julia Roberts, Jessica Alba, Televize, Ashton Kutcher, Mila Kunis, David Beckham, Gisele Bündchen, Pamela Anderson, módní návrhářka, Madonna, Alanis Morissette, módní návrhář, Televize na Heureka.cz