Maminka.czGalerie

GALERIE: Ženě při porodu nejvíce pomohl devítiletý syn! Svou sestru držel jako první v náručí právě on

Simona Formánková 6.  12.  2021
Když dula Holie Lau z amerického Ohia plánovala porod své dcery, věděla, že po svém boku bude potřebovat spoustu lásky a podpory. Její porodní tým měl jednoho nečekaného člena. Lauin, tehdy devítiletý, syn Charlie si totiž přál pomoc přivést svoji sestřičku na svět.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Holie Lau tvrdí, že s nápadem přišel Charlie naprosto sám, ona jen šťastně souhlasila. Okamžitě jí napadlo, že by bylo úžasné, kdyby u porodu byli oba její synové. Tedy nejenom Charlie, ale i, tehdy sedmiletý, Hank. "Přijde mi, že v dnešní společnosti nedostávají chlapci v tomto ohledu stejný prostor jako dívky. Porod i kojení jsou pro mě natolik přirozené, že když moji kluci projevili zájem u porodu být, okamžitě jsem souhlasila." 

Samozřejmě bylo potřeba chlapce na tento nezapomenutelný okamžik náležitě připravit.  "Po večerech jsme spolu leželi v posteli a sledovali porodní videa na Instagramu. Pak jsme rozebírali, co jsme vlastně viděli. Snažila jsem se jim vysvětlit, jak porod reálně vypadá, jaké zvuky, případně i pachy, ho mohou provázet," říká naprosto otevřeně Lau. "Kluci také absolvovali předporodní kurz, což jim pomohlo hlouběji porozumět tomu, co jsem během jednotlivých fází porodu prožívala."

Lau vzpomíná, že když přišel den D, byl Charlie velice nadšený. "Pamatuji si, jak byl vzrušený, když jsem zatlačila a on poprvé uviděl temeno hlavičky jeho sestřičky, která právě přicházela na svět. Bylo to první setkání s osobou, na jejíž příchod jsme se tak dlouho připravovali." Chvíle to musela být opravdu dojemná. Holie Lau také vzpomíná, jak se bezprostředně po narození dcerky oba synové přitulili ke své mámě a sestřičce. Následné kojení tento magický moment pouze završilo. 

Zrození nového člena rodiny a Charlieho jedinečnou roli zachytila fotografka Hannah Spencer. Ta tvrdí, že je vděčná, že mohla u tohoto momentu být. "Být svědkem toho, kdy se vytvoří nejsilnější pouto mezi matkou a miminkem, je naprosto úžasné. Cítíte zranitelnost a novost, která z této chvíle přirozeně plyne. Navíc posouvá vztah všech zúčastněných k většímu obdivu a respektu." Hannah Spencer však také říká, že pandemie koronaviru těmto jedinečným okamžikům příliš nepřeje. Zároveň ale věří, že by ženy během porodu měly mít kolem sebe každého, koho potřebují, včetně svých dětí. 

Holie Lau si samozřejmě uvědomuje, že ne každá rodička by chtěla mít své dítě na porodním sále, ale sama by to chtěla všem z celého srdce doporučit. "Pokud nepodceníte přípravu, může to být velmi krásný a jedinečný okamžik. Naše děti si zaslouží mít příležitost být svědky toho, jak do našich rodin přichází nový život," dodává nakonec. 

Témata: Porod, Galerie, Mateřství, Rodina, Miminko, Fotografie, Instagram, Rodičovství, Syn, Sociální sítě, Fotografka, Devítiletý syn, Ohio, Ohled, Charlie, Náručí, Láska, Sestřička, Hank
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
První vteřiny po porodu: 30 fotek neopakovatelného zážitku zrození
Víchová Tereza
Galerie
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy