Maminka.czKojenec

Handicapované děti pomáhají samy sobě

8. 12. 2011
Handicapované děti pomáhají samy sobě
Originálním počinem se blýskly děti ze základní a mateřské školy speciální v Kroměříži. Sami žáci totiž vyrobili Novoročenku 3D pro letošní svátky, výtěžek z jejího prodeje půjde na podporu aktivit školy.

Na jeden listopadový den se prostory Základní školy a Mateřské školy speciální Kroměříž proměnily v malířský ateliér. Děti se s plným nasazením vrhly do tvorby obrázku vánočního stromku, který se stal motivem jejich Novoročenky 3D. Tu nejen nakreslily, ale následně po naskenování a rozmnožení originální malby i vystříhaly a slepily všechny novoročenky. Každý kus je tedy originálem!

„Děti z naší školy jsou stejné jako ze všech jiných škol. Mají stejné starosti, stejné problémy, stejné zážitky a prožitky, byť je pro ně větším problémem, jak si zavázat boty na tkaničky nebo zapnout bundu na zip nebo na knoflíky,“ prohlásil učitel Milan Šanda, jenž děti při tvorbě novoročenky vedl. „V naší škole neznámkujeme, hodnocení je zde slovní,“ poodhalil jedno ze specifik školy.

Čtyřminutový dokument z tvorby novoročenky:

Novoročenku si můžete objednat na adrese www.novorocenka3d.cz. Cena jedné
Novoročenky 3D je 400 korun včetně DPH.

Maminka roku - Hlasování
Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Kojenec, Batole, Předškolák, Školák, Sob, DPH, Handicap

Mohlo by vás zajímat
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!

Horoskopy

Vodnář Probíhající květnový týden si nemůžete vynachválit, protože se vám profesně daří jako nikdy předtím.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Valdemar, Waldemar, Vadim

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné