Maminka.czKojenec

Handicapované děti pomáhají samy sobě

Originálním počinem se blýskly děti ze základní a mateřské školy speciální v Kroměříži. Sami žáci totiž vyrobili Novoročenku 3D pro letošní svátky, výtěžek z jejího prodeje půjde na podporu aktivit školy.
8. 12. 2011
Handicapované děti pomáhají samy sobě

Na jeden listopadový den se prostory Základní školy a Mateřské školy speciální Kroměříž proměnily v malířský ateliér. Děti se s plným nasazením vrhly do tvorby obrázku vánočního stromku, který se stal motivem jejich Novoročenky 3D. Tu nejen nakreslily, ale následně po naskenování a rozmnožení originální malby i vystříhaly a slepily všechny novoročenky. Každý kus je tedy originálem!

„Děti z naší školy jsou stejné jako ze všech jiných škol. Mají stejné starosti, stejné problémy, stejné zážitky a prožitky, byť je pro ně větším problémem, jak si zavázat boty na tkaničky nebo zapnout bundu na zip nebo na knoflíky,“ prohlásil učitel Milan Šanda, jenž děti při tvorbě novoročenky vedl. „V naší škole neznámkujeme, hodnocení je zde slovní,“ poodhalil jedno ze specifik školy.

Čtyřminutový dokument z tvorby novoročenky:

Novoročenku si můžete objednat na adrese www.novorocenka3d.cz. Cena jedné
Novoročenky 3D je 400 korun včetně DPH.

Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Jak si vybrat porodnici? Nevybírejte jen podle webovek, ale jděte na prohlídku
Pro šikulky: Ušijte si s dětmi hadrového panáčka, kterého máte raz dva
Vzorní sexy tatínci? Podívejte se, jak to s dětmi umí
Dlouhá cesta před vámi? 15 tipů, jak zabavit děti v autě a nepřijít o nervy

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu