Maminka.czDěti a mateřství

Handicapované Gábince se splnil její sen – seznámila se s Martinem Dejdarem a na jeden den se stala cvičitelkou lachtanů

redakce 17.  10.  2013
Nezisková organizace oznámila v září 2013, že připravuje další, v pořadí již třetí kolo s názvem „Staň se na jeden den cvičitelem lachtanů“, ve kterém umožní vybranému handicapovanému nebo nemocnému dítěti prožít nezapomenutelný den po boku cvičitelky Perry Pedersen a jejího lachtana Teddyho. Přihlášku k účasti mohly posílat rodiny s dětmi ve věku od 5 do 18 let, jež mají trvalý pobyt v České republice. Podmínkou bylo, aby každý zájemce nějakou kreativní formou vyjádřil své přání. Výtvorů se sešlo mnoho! Někteří vsadili na fotky, jiní namalovali obrázek nebo složili básničku.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Výběr účastníka byl velmi náročný. Přišla spousta přihlášek a krásných výtvorů, které nám udělaly velkou radost. Každý je originální a má své kouzlo,“ vyjádřila se za Splněné dětské přání organizátorka Kristýna Šmejkalová. O vybraném dítěti prozradila: „Nakonec jsme zvolili, že se účastnicí třetího kola stane patnáctiletá Gábinka z Písku, která je na invalidním vozíku. Ta vyrobila obrázek, na němž zachytila sebe a lachtana Teddyho, jak si spolu hrají.“

Když se Gábinka dozvěděla, že se s maminkou vydá na výlet do Prahy, samou radostí se smála od ucha k uchu a celý večer pak doma nemluvila o ničem jiném. Pro holčičku byl připravený pestrý program, během něhož se seznámila se svým patronem, kterým je herec a moderátor Martin Dejdar. Ten patří mezi Gábinčiny velké favority, protože prý pravidelně sleduje seriál Comeback. Další, s kým se usměvavá slečna setkala, byla cvičitelka Perry Pedersen a lachtan Teddy. Společně pak připravili speciální show, kterou předvedli v rámci představení Cirkus Cirkus Classic. To se uskutečnilo téhož dne, v pátek 11. října od 18 hodin.

Gábinku přišla na představení podpořit i řada známých osobností. Svou účastí potěšila například herečka Sabina Laurinová s rodinou, herec a zpěvák Petr Kutheil, zpěvačky Šárka Marková a Genny Ciatti nebo moderátorka Hanka Zajíčková.

Zájemci, kteří budou chtít neziskovou organizaci Splněné dětské přání podpořit, mohou na akci zakoupit ručně vyráběné panenky a darovat je do rodin s handicapovanými dětmi. Organizátorky o obdarovaných dětech připravují články, v nichž se čtenáři dozví, kdo byl obdarován a jaký je jeho životní příběh.Hlavní činností občanského sdružení Splněné dětské přáníje plnit kulturní přání handicapovaným a nemocným dětem. „Naším cílem je rozzářit oči handicapovaným a nemocným dětem, a umožnit jim, aby alespoň na chvíli zapomněly na své zdravotní problémy a prožily jedinečný a krásný zážitek,“ říká organizátorka a zakladatelka Kristýna Šmejkalová.

Doposud nezisková organizace vyplnila dvě přání – první osmileté Vanessce, která má od dětství problémy s růstovým hormonem a kvůli tomu je na svůj věk abnormálně malá. Zbožňuje egyptskou kulturu, proto toužila vidět muzikál Kleopatra živě. Patronem pilotního kola se stal Michal David, který Vanessku provedl po Divadle Broadway, ukázal jí zákulisí a seznámil holčičku s herci. Nakonec dostala vstupenku na výroční představení Kleopatry. Dalším, kdo se mohl radovat ze splněného snu, byla patnáctiletá Nellinka, kterou od 3 měsíců života trápí rakovina. Dívka si přála setkání se zpěvačkou Markétou Konvičkovou a možnost krátce si s ní zazpívat. Organizátoři pro ni připravili mnohem větší zážitek, Nella navštívila nahrávací studio, kde se svou patronkou nazpívala duet „Cizí světy“. Tento song je jednou ze skladeb, kterou najdete na nejnovějším albu Konvičkové „Tablo“. Na prodejních pultech je od začátku června 2013.

Témata: Děti, Handicap, Michal David, Sabina Laurinová, Nezisková organizace, Pestrý program, Kleopatra, Comeback, Vybrané dítě, Nella, Invalidní vozík, Den, Jed, Gabi, Seznam, Sen, Zákulisí, Cvičitelka, Dětské přání, Organizátorka, Krásný zážitek, Martín, Gábinka, Dej, Gábi