Maminka.czKoronavirus

Hej, mami! Šílí z dětí, tak nazpívala vtipnou parodii písničky. Podívejte se

15. 5. 2020
Hej, mami! Šílí z dětí, tak nazpívala vtipnou parodii písničky. Podívejte se
Se zpívajícími, tančícími a recitujícími rodiči se v době pandemie doslova roztrhl pytel. Na sociálních sítích najdete stovky zábavných, vtipných i bláznivých domácích videí. Mezi hodně povedené kousky patří „remake“ populární písničky Dance Monkey, se kterým se pochlubila trojnásobná máma Jenie Borders.

Jak vysvětlit dětem, že nemůžou dovádět venku, běhat a hrát si se svými kamarády, chodit do školy? Originální způsob zvolila Američanka Jenie Borders a nazpívala pro ně „Covid“ parodii na slavný hit Dance Monkey (Tančící opice) od Tones and I. Její domácí karaoke show sklízí v online světě obrovské nadšení.

„Ach bože, osmnáctý den jsme zavřeni doma v povinné karanténě a já už zřejmě pomalu přicházím o rozum,“ přiznává Jenie. O čem je její text na chytlavou hudbu oblíbené písně? Reaguje na současný „zavirovaný“ svět. Zpívá o tom, jak děti v jednom kuse lamentují, že se musí učit samy, znovu a znovu si stěžují na povinnost doma uklízet a pomáhat, mají strach dojít i do obchodu nakoupit potraviny, bojí se, že onemocní… o tom, že jim musí pořád a pořád opakovat: „Ne, ne, nemůžete jít ven za kamarády…“

To je doják! Královské děti na videu děkují doktorům a sestrám

Svou verzi písně nazvala výstižně: „Hej, mami!“ Proč? „Děti na mě v jednom kuse pokřikují, stačí, abych třeba jen odešla z koupelny, a z vany se okamžitě ozývá vřískot. Od rána do večera, tisíckrát za den, se domem odněkud ozývá „hej, mami“ znovu a znovu. Učitelé ze školky mě každý den nutí vypracovávat s nimi nějaké úkoly, čas pro sebe nemám ani vteřinu. Přísahám, ještě na mě někdo zavolá „hej, mami“ a stěhuji se na Madagaskar,“ směje se Jenie.

Napsat vlastní text k oblíbené melodii ji napadlo spontánně, své pocity hodila na papír a zazpívala manželovi. Právě ten je autorem vydařené nahrávky a později Jenie navrhl, ať ji zveřejní na Facebooku. Video se prakticky okamžitě stalo hitem a „modlitbou“ rodičů z celého světa, kteří sami prožívají podobné trable. A předložit realitu života s dětmi mezi čtyřmi stěnami v době koronavirové krize a sociální izolace pomocí vtipné písničky může spoustě z nich pomoci dívat se na celou situaci s humorem a nadhledem.

Tahle máma je vtipná! Kreslí krutou realitu rodičovství v karanténě

„Zpívám o skutečném životě. Moje děti se neustále nudí, chtějí jít ven za svými přáteli a já musím do nekonečna opakovat, že to prostě nejde, dokud korona nezmizí. Ráda s nimi trávím čas a dívám se, jak úžasné bytosti z nich rostou. Domácí karanténa byla dobrá v tom, že jsem si uvědomila, že někdy je zkrátka v pořádku, když nejsem za všech okolností nejlepší a dokonalá máma a manželka. Naučila mě také, že bych v žádném případě nemohla pracovat jako učitelka a jak jsem jim všem vděčná, že vzdělávají naše děti,“ svěřila se Jenie a na závěr vzkazuje všem: „Šiřte kolem sebe lásku, ne viry. Myjte si ruce!“

Rodina baví svět v karanténě. Jejich parodii na slavný song musíte slyšet

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Vaše příběhy, Rodina a vy, Rodina, Rodiče, Parodie, Písnička, Máma, Děti, Madagaskar, Facebook

Mohlo by vás zajímat
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
Meghan vyrazila se synem Archiem na procházku. Ale co to nosítko?
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Dceru nebudeme učit ani uzbecky, ani romsky, říká Monika Bagárová
Zveřejňuje fotky dcery na sítích, ale neukáže ji! Jak to dělá?
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?

Horoskopy

Býk Do pracovních povinností se pouštíte s velkým nadšením, protože si chcete udržet svou pozici. Tato…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jindřich, Jindra, Egon

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné