Maminka.czSlavné maminky

Helena Houdová: S dětmi se bavím o všem otevřeně. Sex nevyjímaje

Michaela LáchováČasopis Maminka 25.  5.  2021
Instagram
Helena Houdová: S dětmi se bavím o všem otevřeně. Sex nevyjímaje | Instagram
Topmodelka, sexuální koučka a trojnásobná maminka Helena Houdová v titulním rozhovoru červnového čísla časopisu Maminka prozradila, proč její děti nikdy neuslyší z jejích úst věty jako "Nevztekej se" nebo "Nebreč". Dozvíte se v něm také, jak si léčí svá vlastní traumata nebo jak se vyrovnala s rozvodem.

Helena Houdová žila pohádkový život topmodelky a královny krásy se svými třemi dětmi po boku miliardáře. Pak ale přišel zlom. Odhalení manželových opakovaných nevěr a jeho údajných zpronevěr, pád na úplné dno… Od studií kulturní antropologie a soutěže Miss k sexuální koučce. Helena Houdová urazila dlouhý kus cesty a my vám nyní přinášíme exkluzivní ochutnávku z rozhovoru, který vychází v aktuálním červnovém čísle časopisu Maminka.

Říkáš, že s dětmi nemáš žádná tabu. Bavíte se otevřeně i o sexu?

Určitě. Vědí, co dělám za práci, a myslím, že za dva, tři roky to opravdu ocení. Už jednou za mnou ten nejstarší přišel o radu. Bavím se s nimi o všem, ale tím, že jsou vystavení vnějšímu světu, kde je sex zobrazovaný „zmačkaně“, někdy vulgárně, prodává se sexem, porno je dostupné kdekoli… tak se u nich objevuje stud. A i když pomáhám lidem, aby svůj stud integrovali, vidím, že z toho okolí to tam mají taky. Z toho, jak na sex nahlížejí jejich kamarádi…

Jak jsi našla ten správný čas, kdy se s dětmi začít bavit o sexu?

Tím, že se tímhle tématem zabývám už devět let, tak moje děti vyrostly v tom, že je to přirozená věc, součást života a že je to krásné. Bavíme se o sebepotěšování, co se nám děje v těle a jakým způsobem a jaká je to nádherná energie. Nebo když jsem měla menstruaci, normálně viděly krev, ptaly se, co se děje, a já jsem to oslavovala a vysvětlovala jsem jim, jaký je to dar. Aby to tak měly nastavené a ne zkresleně, jak to je stále ještě ve společnosti. Když mám před menstruací, říkám jim, že potřebuju být sama. Vědí, že mi nemají před menstruací odmlouvat! 

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Časopis Maminka, Slavné maminky, Mateřství, Rozhovor, Sex, Maminka, Číslo časopisu, Červnové číslo, Časopis, Děti, Koučka, Vězení, Helena Houdová, Rozvod
Mohlo by vás zajímat
Chcete být dobrým rodičem? Pozor na tyto výchovné chyby
Vajsejtlová Barbora
Péče o dítě a jeho výchova
Symboly v dětských snech: Co znamená voda, dům či létání?
Machová Martina
Spánek
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy