Maminka.czKojenec

Hemeroidy - problém, o ktrerém se nemluví a může potkat i vás!

Onemocnění nazývané hemeroidy zdaleka nepostihuje jen homosexuály nebo řidiče z povolání, jak se traduje. Úplně klidně jimi můžou trpět těhotné ženy, ale hlavně maminky po porodu.
22. 1. 2012
Hemeroidy - problém, o ktrerém se nemluví a může potkat i vás!

Hemeroidy jsou vlastně žilní pletence v konečníku a máme je úplně všichni. Jenže o nich ani nevíme, dokud se z jakéhokoliv důvodu nezvětší. Potom přicházejí velmi nepříjemné potíže. Vřídky na konečníku bývají hodně bolestivé a znepříjemňují vyprazdňování. Jak se vlastně projevují? Pokud cítíte ostrou bolest v oblasti konečníku kdykoliv jdete na záchod a ve stolici či na toaletním papíře objevíte dokonce stopy krve, je velmi pravděpodobné, že se u vás objevily právě hemeroidy.

Do rizikové skupiny patří i budoucí maminky a hlavně pak maminky, které právě porodily své miminko. V těhotenství totiž hodně žen trpí zácpou a tak je nápor na konečník o dost větší než obvykle. Tužší stolice může konečník velmi podráždit, poranit a můžou vzniknout právě hemeroidy. Rodičky zas k tomuto nepříjemnému neduhu přijdou následkem tlačení v poslední fázi porodu. Jde o velmi častý jev, postihuje dokonce cca 60% žen.

Když už se vám něco takového přihodí, je dobré navštívit lékaře specialistu (proktolog), který diagnózu potvrdí a předepíše léčbu podle rozsahu onemocnění. Pokud jste si ale stoprocentně jista, že jde o hemeroidy, můžete si pořídit volně prodejné léky v kterékoliv lékárně. Existují velmi účinné mastičky nebo čípky, také se prodávají namíchané bylinkové směsi. Z nich si pak můžete udělat silný odvar a dopřát si několikrát denně sedací koupel. Nejčastější přísadou je například dubová kůra. Intenzivní léčba by měla trvat pár týdnů a je možné, že se tento problém ještě v budoucnu zopakuje.


Témata: Těhotenství, Děti, Zdraví, Novorozenec, Kojenec, Porod, Batole, Předškolák, Školák, Dubová kůra, Hemeroidy, Muž

Mohlo by vás zajímat
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení
Lívance a domácí pizza. Tohle dětem připravte a budou vás zbožňovat
Jaká vyšetření čekají miminko ještě v porodnici? Neděste se!
S mámou nevycházíme. Neustále mi zasahuje do života

Horoskopy

Býk Nejlépe se daří vám, kteří máte možnost komunikovat a cestovat. Příroda vás obdařila půvabem a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Květuše, Zbyšek, LydiaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu