Maminka.czKojenec

Hemeroidy - problém, o ktrerém se nemluví a může potkat i vás!

Onemocnění nazývané hemeroidy zdaleka nepostihuje jen homosexuály nebo řidiče z povolání, jak se traduje. Úplně klidně jimi můžou trpět těhotné ženy, ale hlavně maminky po porodu.
22. 1. 2012
Hemeroidy - problém, o ktrerém se nemluví a může potkat i vás!

Hemeroidy jsou vlastně žilní pletence v konečníku a máme je úplně všichni. Jenže o nich ani nevíme, dokud se z jakéhokoliv důvodu nezvětší. Potom přicházejí velmi nepříjemné potíže. Vřídky na konečníku bývají hodně bolestivé a znepříjemňují vyprazdňování. Jak se vlastně projevují? Pokud cítíte ostrou bolest v oblasti konečníku kdykoliv jdete na záchod a ve stolici či na toaletním papíře objevíte dokonce stopy krve, je velmi pravděpodobné, že se u vás objevily právě hemeroidy.

Do rizikové skupiny patří i budoucí maminky a hlavně pak maminky, které právě porodily své miminko. V těhotenství totiž hodně žen trpí zácpou a tak je nápor na konečník o dost větší než obvykle. Tužší stolice může konečník velmi podráždit, poranit a můžou vzniknout právě hemeroidy. Rodičky zas k tomuto nepříjemnému neduhu přijdou následkem tlačení v poslední fázi porodu. Jde o velmi častý jev, postihuje dokonce cca 60% žen.

Když už se vám něco takového přihodí, je dobré navštívit lékaře specialistu (proktolog), který diagnózu potvrdí a předepíše léčbu podle rozsahu onemocnění. Pokud jste si ale stoprocentně jista, že jde o hemeroidy, můžete si pořídit volně prodejné léky v kterékoliv lékárně. Existují velmi účinné mastičky nebo čípky, také se prodávají namíchané bylinkové směsi. Z nich si pak můžete udělat silný odvar a dopřát si několikrát denně sedací koupel. Nejčastější přísadou je například dubová kůra. Intenzivní léčba by měla trvat pár týdnů a je možné, že se tento problém ještě v budoucnu zopakuje.

Témata: Těhotenství, Děti, Zdraví, Kojenec, Novorozenec, Porod, Batole, Předškolák, Školák, Dubová kůra, Muž, Hemeroidy


Mohlo by vás zajímat
Syndrom hnízdění: Neodbytná touha uklízet před porodem
Natočila srdceryvný vzkaz novorozenému synovi. Pak chlapečka dala k adopci
Manželské etudy po 35 letech. Co za tu dobu potkalo Mirku a Antonína?
Afektivní křeč: Dítě křičí, modrá, omdlévá. Víte, jak reagovat?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu