Maminka.czSlavní tatínci

Herec Ondřej Studénka alias Prokop z Ulice: Jsem táta přísný, ale spravedlivý!

Dita Mrázková 1.  10.  2021
V oblíbeném televizním seriálu hraje svobodného bezdětného učitele, který se tak trochu hledá. V soukromí je trojnásobným tátou a řeší úplně jiné starosti. Jak sympatického herce vidí jeho děti? A dokáže jim dát někdy na zadek?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jak byste se charakterizoval jako táta?

Přísný, ale spravedlivý.

A jak vás vidí vaše dvě děti, Kryštof a Anička?

Doufám, že stejně! A svým způsobem mám děti tři. Dvanáctiletého Toníka má manželka z prvního manželství. Pětiletý Kryštůfek a tříletá Anička jsou teď v nejkrásnějších letech pro výchovu, takže máme doma veselo!

VIDEO: Otec uspal dítě pomocí ubrousku za necelou minutu


 

Co na vás říkají v Ulici, případně v divadle? 

Nemyslím si, že to nějak výrazněji vnímají. Pro maminku jednoho Toníkova spolužáka jsem podepisoval fotku, ale to byla spíš výjimka.

Jste spíš typ rozmazlovacího tatínka a přísnost necháváte na manželce, nebo je to naopak?

Máme s manželkou takové vlny, jednou jsem za přísného já, podruhé ona, takže záleží spíš na momentálním rozpoložení, ale snažíme se většinu konfliktů řešit v klidu. Ne vždy se to ovšem daří...

Dnes se hodně řeší, jestli děti fyzicky trestat, zda jim nechávat tolik svobody a podobně. Jaký typ výchovy je vám bližší? Jste pro liberální způsob, nebo občas dáte dětem i na zadek?

Rozhodně za bé!

Vztah otec dcera: Úspěšné ženy prý mívají skvělé otce

Velkým nešvarem doby je časté trávení času dětí u tabletů, mobilů a televize. Snažíte se to doma korigovat?

Bohužel to k dnešní době patří a asi se tomu nevyhneme, ale konkrétně v tomhle jsem poměrně konzervativní a snažím se dopad této moderní doby na naše děti minimalizovat.

Kromě JAMU máte vystudovanou i fakultu sportovních studií. K čemu inklinují Kryštof s Aničkou? Tíhnou spíš ke sportu, nebo je to láká třeba na divadelní prkna?

Snažím se je vést ke sportu, to je v tomhle věku podle mého názoru nesmírně důležité. Ale jelikož je manželka také herečkou, a když vidím, jak malá Anička okamžitě „tančí“ na každou melodii, kterou slyší, tak cítím, že umělecké geny dříve či později vyjdou na povrch…

Témata: Děti, Životy slavných, Slavní tatínci, Rodina, Rodina a vztahy, Péče o dítě a jeho výchova, Seriál Ulice, Otec, Herec, Sport, Otcové, Ulice, Anička, fyzický trest, Ondřej Studénka, Zadek, Kryštůfek, Čas dětí, Televizní seriál, Manželka, Táta, Prokop, Sport na Heureka.cz