Maminka.czSlavní tatínci

Herec Ondřej Studénka alias Prokop z Ulice: Jsem táta přísný, ale spravedlivý!

Dita Mrázková 1.  10.  2021
V oblíbeném televizním seriálu hraje svobodného bezdětného učitele, který se tak trochu hledá. V soukromí je trojnásobným tátou a řeší úplně jiné starosti. Jak sympatického herce vidí jeho děti? A dokáže jim dát někdy na zadek?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jak byste se charakterizoval jako táta?

Přísný, ale spravedlivý.

A jak vás vidí vaše dvě děti, Kryštof a Anička?

Doufám, že stejně! A svým způsobem mám děti tři. Dvanáctiletého Toníka má manželka z prvního manželství. Pětiletý Kryštůfek a tříletá Anička jsou teď v nejkrásnějších letech pro výchovu, takže máme doma veselo!

VIDEO: Otec uspal dítě pomocí ubrousku za necelou minutu


 

Co na vás říkají v Ulici, případně v divadle? 

Nemyslím si, že to nějak výrazněji vnímají. Pro maminku jednoho Toníkova spolužáka jsem podepisoval fotku, ale to byla spíš výjimka.

Jste spíš typ rozmazlovacího tatínka a přísnost necháváte na manželce, nebo je to naopak?

Máme s manželkou takové vlny, jednou jsem za přísného já, podruhé ona, takže záleží spíš na momentálním rozpoložení, ale snažíme se většinu konfliktů řešit v klidu. Ne vždy se to ovšem daří...

Dnes se hodně řeší, jestli děti fyzicky trestat, zda jim nechávat tolik svobody a podobně. Jaký typ výchovy je vám bližší? Jste pro liberální způsob, nebo občas dáte dětem i na zadek?

Rozhodně za bé!

Vztah otec dcera: Úspěšné ženy prý mívají skvělé otce

Velkým nešvarem doby je časté trávení času dětí u tabletů, mobilů a televize. Snažíte se to doma korigovat?

Bohužel to k dnešní době patří a asi se tomu nevyhneme, ale konkrétně v tomhle jsem poměrně konzervativní a snažím se dopad této moderní doby na naše děti minimalizovat.

Kromě JAMU máte vystudovanou i fakultu sportovních studií. K čemu inklinují Kryštof s Aničkou? Tíhnou spíš ke sportu, nebo je to láká třeba na divadelní prkna?

Snažím se je vést ke sportu, to je v tomhle věku podle mého názoru nesmírně důležité. Ale jelikož je manželka také herečkou, a když vidím, jak malá Anička okamžitě „tančí“ na každou melodii, kterou slyší, tak cítím, že umělecké geny dříve či později vyjdou na povrch…

Témata: Děti, Rodina a vztahy, Rodina, Péče o dítě a jeho výchova, Slavní tatínci, Životy slavných, Sport, Herec, Otec, Seriál Ulice, Otcové, fyzický trest, Anička, Ulice, Ondřej Studénka, Prokop, Televizní seriál, Čas dětí, Manželka, Táta, Kryštůfek, Zadek, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat