Maminka.czSlavné maminky

Herečka Brigitte Nielsen (60): Měla jsem 2,5% šanci na otěhotnění. Dcery jsem se dočkala po deseti umělých oplodněních

Dita Mrázková 27.  11.  2023
Dnes je pětinásobnou mámou, svého nejmladšího dítěte se ale dočkala až v 55 letech. Říká, že být mámou v šedesáti je ta nejlepší věc, která ji potkala, a její poslední těhotenství prý bylo ze všech nejsnadnější. Co ještě prozradila o své pětileté dceři Fridě?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Herečka, bývalá modelka a máma čtyř dospělých synů tolik toužila po dceři, že vydržela nejen tlak médií, ale především i sérii umělých oplodnění, která podstoupila. Před pěti lety se konečně dočkala a porodila dceru Fridu.

VIDEO: Neuvěřitelně dojemné video: Žena porodila dceru adoptivním rodičů

Z bývalých vztahů má celkem čtyři dospělé syny: Juliana, Killiana, Aarona a Roula. 
Se svým současným manželem Mattim, který je o patnáct let mladší, ale zatoužila ještě po jednom dítěti. Přirozenou cestou se ale páru počít nedařilo, a tak přišla na řadu série umělých oplodnění.

Klepněte pro větší obrázek

"IVF není proces, který by zvládl každý. Jste na spoustě léků. Je to velmi nákladné. Hormony udělají s různými ženami různé věci... Je to zničující. Partner, se kterým jste, musí být na stejné lodi jako vy, pokud tedy nechcete vychovávat dítě sama. Musíte zůstat realisté, a pokud jste navíc starší, okolnosti jsou proti vám," zavzpomínala Brigitte v rozhovoru pro The Guardian na nelehké období.

Klepněte pro větší obrázek

Dočkala se tak po dlouhých třinácti letech a několika pokusech o umělé oplodnění. Dnes – v šedesáti letech – se přiznává, že být starší matkou je ta nejlepší věc na světě. "Doktor mě tehdy varoval, abych byla realista, pokud jde o mé šance. Řekl mi, že mám 2,5% šanci na otěhotnění, takže když se to konečně stalo, bylo to prostě úžasné..."

Klepněte pro větší obrázek

V rozhovoru pro magazín People se zamyslela i nad společností, která starší matky odsuzuje. "Když jsem v pětapadesáti otěhotněla, kromě půlky světa se divili i moji synové. Ale pro mě neexistují slova jako: příliš stará! Mužům, kteří mají děti v šedesáti, nebo dokonce v sedmdesáti, to nikdo nevyčítá! Podívejte se na Roberta De Nira, ten se stal otcem na prahu osmdesátky!"

A přiznává také, že je s Fridou méně unavená než se svými syny. Když ji čekala, cítila se prý nejlíp ze všech svých těhotenství. "Víte, jak děti říkají, že babičky jsou nejlepší? Mám pocit, že mám teď  takové myšlení i emoce. Jsem trpělivější a myslím, že je to právě díky tomu, že jsem ve věku babičky," pochvaluje si Brigitte.

Jak to herečce slušelo v těhotenství i po porodu, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Děti po čtyřicítce, mladší partner. Co na takové mateřství říkají dvě Martiny, Pártlová a Gavriely?
Témata: Děti, Těhotenství, Láska a vztahy, Slavní rodiče, Rodina a vztahy, Slavné maminky, Mateřství, Neplodnost a IVF, Rodičovství, Instagram, Syn, Dcera, herečka, Celebrity, matka a dcera, Inspirativní ženy, mateřská láska, Umělé oplodnění, Děti slavných, idol, Brigitte Nielsen, Hollywood, Robert De Niro, padesátnice, Potrat