Maminka.czSlavné maminky

Herečka Hilary Swank, která se stala matkou téměř v 50 letech, čelí kritice: Jste nezodpovědná a sobecká, píšou jí na síti

Dita Mrázková 31.  7.  2023
Nedávno se jí narodila dvojčata a ona si naplno užívá mateřství. Přesto se ale našli zlí jazykové, kteří oscarovou herečku nařkli ze sobectví. Jaká věková hranice pro početí je ještě "optimální"? A co na to říká sama Hilary?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Letos v dubnu se úspěšná herečka stala ve věku 48 let matkou dvojčat. V průběhu své filmové kariéry se netajila tím, že s mateřstvím otálí záměrně. "Až bude ten správný čas, bezpečně poznám, že jsem připravená. Jsem si vědoma, že příští týden mi bude pětatřicet. Ale taky jsem si vědoma, že to ještě vůbec nic neznamená," nechala se slyšet před téměř 15 lety.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: METODA LUDMILY MOJŽÍŠOVÉ POMÁHÁ ŽENÁM OTĚHOTNĚT

Ten správný čas nastal pro herečku dva roky před padesátkou, ve věku, kdy už se některé ženy radují z vnoučat. "Je to takové požehnání, takový zázrak!" svěřila se se svými pocity Hilary, když své těhotenství oznamovala světu. S manželem Philipem si nejdřív zařídila nové bydlení uprostřed panenské přírody Coloradských hor, aby měly jejich děti vysněný domov a bezpečné útočiště.

"Můj vzorec byl daný. Starala jsem se o mámu, starala jsem se o tátu, starala jsem se o Chada (bývalý partner). Tohle už nehodlám dělat. Obětovala jsem část sebe," prozradila v jednom rozhovoru. 

Klepněte pro větší obrázek

Po porodu ale musela čelit další kritice. Na sociální sítě jí psali lidé jak povzbudivé reakce a blahopřání, tak i méně pozitivní komentáře.

"Jak hluboce nezodpovědné je přivádět děti na svět v tak vysokém věku jen pro to, abychom naplnili nějakou vnitřní sobeckou touhu po dětech. V době, kdy budou mít vaše děti 20, budou oba jejich rodiče v pečovatelském domě nebo mrtví," nešetřil herečku jeden ze sledujících.

Na to ale ihned reagovali další fanoušci, kteří Hilary podpořili.

"Své první dítě jsem porodila minulý rok v 51 letech! Užijte si každý okamžik!" 

"Když mi bylo 45, porodila jsem své páté dítě a svou jedinou holčičku! Narodila se přímo v den mých 45. narozenin. Teď je jí 18 a máme úžasný vztah! Nelituji, že jsem měla dítě později. Je to požehnání pro vás a vaši rodinu!" 

"Je mi 47 let, jsem v 7. měsíci a čekám svou druhou dceru. Počala jsem přirozeně, termín porodu je 20 dní před tím, než mi bude 48. Cítím se neuvěřitelně..."

Jaký názor máte na těhotenství v pozdějším věku vy? Diskutovat o tom můžete na našem Facebooku.

Témata: Láska a vztahy, Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Rodičovství, herečka, Matka, Celebrity, mateřská láska, Odvaha, Početí, Dvojča, Porod po 40, krit, Hilary Swank, Dvojče, Facebook, Zlý jazyk, Sobectví, Hilary Swanková, Věková hranice, Hilar, Chad, Děti