Maminka.czSlavné maminky

Herečka Keira Knightley (38) o dcerách: Jedna je génius, druhá dítě lockdownu. Jakou výchovnou neřest na sebe prozradila?

Dita Mrázková 2.  10.  2023
Dvojnásobná maminka nepatří mezi celebrity, které by svůj okázalý život sdílely se světem na sociálních sítích. S čím nejvíc bojovala, když byly její dcery malé? Jak se naopak těší na jejich pubertu? A jakou radu má pro všechny čerstvé mámy?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Herečka, známá z kasovních trháků jako Láska nebeská, Piráti z Karibiku nebo Pýcha a předsudek, je mezi svými kolegyněmi tak trochu záhadou. Nevyhledává hvězdné párty a urputně se vyhýbá všem platformám sociálních sítí. Nedávno dokonce prohlásila, že si dá patentovat svou tvář, aby její fotografie nemohly být zneužívány v médiích bez jejího souhlasu. 

VIDEO: Láska nebeská: 7 věcí, které jste o filmu nevěděli 

A strach má v této souvislosti i o své dvě dcery, osmiletou Edie a čtyřletou Delilah, jejímž otcem je hudebník James Righton. "Jsem tak spokojená, že nejsem na žádných sociálních sítích! Všichni moji přátelé, kteří tam jsou, mluví o tom, jak depresivní to je. Vím, že bych byla posedlá snahou o to, aby můj život vypadal dokonaleji, než jaký ve skutečnosti je, a to by bylo hodně vyčerpávající. Vůbec nevím, co budu dělat, až jednou přijdou mé dcery s tím, že chtějí být na Instagramu nebo TikToku," svěřila se pro magazín People.

O tom, že mateřství bere Keira zodpovědně, svědčí i její přiznání. "Nejsem matka, jakou jsem si představovala, že budu. Myslela jsem si, že budu mnohem víc hippies, než jsem. A já vlastně vůbec hippies nejsem!"

Klepněte pro větší obrázek

Keira tak narážela na fakt, že v době, kdy byly její holčičky ještě miminky, trpěla velkým vyčerpáním. "Vůbec se nemluví o hormonech, které s námi mávají po porodu, nemluví se o tom, jak je to těžké být mámou, a nemluví se ani o realitě spánkové deprivace! Nám matkám se vůbec nedostává uznání za ten šílený fyzický i emocionální maraton, kterým procházíme!" postěžovala si v rozhovoru pro BBC Breakfast.

Proto čerstvým maminkám s trochou nadsázky radí, aby nijak zásadně neřešily nepořádek v bytě ani to, zda mají, nebo nemají umyté vlasy, a doporučuje, aby se vídaly jen s lidmi, kteří jim přinesou jídlo. 

A jak vidí své dvě dcery? Edie je podle ní génius a nejlepší dítě na světě. "Má svou hlavu, vůbec nestojí o to, podívat se na maminku v televizi. Což je ale správné a zdravé, mně to vůbec nevadí. Nejvíc nás dostala, když jsme se jí ptali, čím by chtěla být. Po návštěvě zoo nám řekla, že gorilou..."

Klepněte pro větší obrázek

Delilah je prý zase velmi akční holčička, která začala chodit už v 9 měsících. Prý za to mohl tak trochu i lockdown. "Bylo jí teprve šest měsíců a bylo mi jí líto, vlastně i starší dcery, protože jsme nemohli chodit ven a všichni jsme byli zavření doma..." Dnes čtyřletá dívenka miluje nejvíc disneyovky, je velkou fanynkou animovaného filmu Encanto. Filmový hit We Don't Talk About Bruno se prý jednu dobu jejich domem rozléhal několikrát denně.

Keira není příznivcem pořizování hraček, místo nich svým dcerám kupuje raději knížky. "Jsem dyslektik, takže čtení je pro mě docela obtížné. Znamená to, že se musím na text plně a bez rozptylování soustředit, jenže holky mi k tomu moc příležitostí nedávají. Občas jsem si při čtení něco vymyslela, ale hned to poznaly," přiznala pro deník Daily Telegraph.

V rozhovoru pro magazín People se ještě nechala slyšet, že se těší, až její dcery budou coby teenagerky zažívat to správné punkové období. "Opravdu se těším, až budou nosit tuny make-upu na obličeji, nebudou mě poslouchat a budou blbnout, protože to je smysl života každého teenagera!"

Dojemná podpora nemocnému tátovi: Jak pomáhají v těžkých časech herci Bruci Willisovi jeho dcery? Péče té nejmladší dojímá
Témata: Děti, Slavní rodiče, Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Rodina a vztahy, Rodina, Instagram, Rodičovství, Dcera, herečka, Děti slavných, Celebrity, Dospívání, Matka, Chování a vztahy, Rodiče, mateřská láska, Sociální sítě, matka a dcera, ikona, TikTok, Hollywood, Keira Knightley, Kiera Knightley