Maminka.czPo porodu

Herečka Lindsay Lohan ukázala bříško po porodu. Podívejte se na další odvážné mámy, které ukázaly realitu bez příkras

Dita Mrázková 18.  8.  2023
Herečka, která nedávno porodila své první dítě, v minulosti sice podstoupila několik zkrášlovacích procedur, momentálně si ale užívá realitu v podobě poporodního bříška, které se nestydí ukázat světu. A rozhodně není jediná. Svá těla bezprostředně po porodu na síti hrdě ukazují čerstvé mámy z celého světa. Nevěříte?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Jsem tak pyšná na to, co všechno toto tělo dokázalo během těhotenství, a taky nyní, kdy se zotavuje. Mít dítě je největší radost na světě..." 

Těmito slovy vzdala Lindsay svému tělu hold na Instagramu, kde obvykle sdílí superdokonalé fotografie a videa z reklamních kampaní. Bez make-upu, v "nedbalkách".
A proč ne? Od hollywoodské herečky je to čin hodný uznání. Třeba se mezi jejími téměř 14 miliony sledujících nacházejí dívky nebo mladé ženy, které si myslí, že jejich idol vypadá sexy hned po probuzení. A dost možná, že právě tato fotografie jim ukáže realitu všedních dnů.

VIDEO: Podcast Maminka: Jak se dostat do formy po porodu?

Tedy to, že i taková star, jakou Lindsay bezpochyby je, může mít (nejen po porodu) povislá prsa nebo bříško, že její tělo můžou místo diamantů "zdobit" strie nebo pihy.

Klepněte pro větší obrázek

Pozadu nejsou ani "obyčejné" mámy, které sdílí podobné fotografie. Podívejte se na ty nejodvážnější i s upřímnou výpovědí...


"Nenajala jsem žádného porodního fotografa, protože jsem na něj neměla. Stejně mám nejradši tuto reálnou, syrovou fotku, na které vypadám zarudlá, zpocená a vyčerpaná. Při nelichotivém světle s extra velkým poporodním břichem... Hluboce si vážím toho, co moje tělo vydrželo..."

Klepněte pro větší obrázek

"Fotografie 6 týdnů po třetím porodu. Výčet je následující: 3 děti za 3 roky, 1 komplikace s děložním hrdlem, 1 ztráta dítěte ve 26+1 tt., 1 vaginální porod, 2 akutní císařské řezy, 5 dávek epidurálu, 1 vysoce rizikové těhotenství... Nikdy jsem na tohle tělo nebyla pyšnější než dnes!"

Klepněte pro větší obrázek
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší

"Toto je moje tělo – mé krásné, dýchající, živé tělo. Není to fotka před nebo něco, od čeho se snažím utéct, už to není něco, co mě rozesmutňuje. Je to tělo, které mi dalo moji malou nejlepší kamarádku a měnilo se, jak rostla, aby ji přivedlo na svět zdravou. Tělo, které mě udržuje NAŽIVU! Je moje a nikoho jiného, je to tělo, které zbožňuji, a jsem za něj navždy vděčná. V žádném případě se nenutím zpátky do posilovny, protože už nemám pocit, že tam musím být. Dovolila jsem si čas na uzdravení, přijala jsem své nové tělo a začala s ním budovat krásný vztah. Cvičím, protože mi to přináší radost, moje duševní zdraví je nejlepší, když jsem aktivní, to je vše. Nevím, kolik vážím, a upřímně – je mi to úplně fuk!"

Klepněte pro větší obrázek

"Moje tělo tvrdě pracovalo na tom, aby v něm 9 měsíců rostlo dítě, a další měsíce budu dál tvrdě makat na tom, abych se o něj dokázala postarat. I s kily navíc. Už žádný tlak, abych se vešla zpátky do mých předtěhotenských džínů, oslavím to touto fotkou, na které rozjíždím nový život s nejlepším tělem!"

Klepněte pro větší obrázek

Na další fotografie maminek "in natura" se můžete podívat ve fotogalerii.

Témata: Šestinedělí, Porod, Mateřství, Po porodu, Instagram, Od těhotenství k porodu, Celebrity, herečka, Fotografie, Císařský řez, Krása, Inspirativní ženy, Emoce, Zdraví žen, mateřská láska, kůže, Bříško po porodu, Hubnutí, Její tělo, Tělo, Hubnutí po porodu, lidské tělo, idol, menstruační kalhotky, Cvičení

Video