Maminka.czRozhovor

Herečka Lucie Vondráčková o rozšíření rodiny: Osud už pokoušet nehodlám. Takhle jsme kompletní

Dita Mrázková 4.  4.  2024
Přiznala, že právě zažívá jeden úžasný herecký masakr. Kromě seriálu Ulice, kde exceluje v roli potvory Soni, hraje v několika divadlech, dabuje, zpívá, do toho se stará o domácnost a tři chlapy v chalupě. Jak si nejlíp odpočine? A ke které postavičce přirovnala syny Matyáše a Adama?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Co se vám, Lucko, jako první vybaví pod slovem relax?

Pro mě je relax tak trochu cizí slovo. (směje se) Dělám si legraci, ale je fakt, že nejraději relaxuji tancem, chůzí nebo plaváním. Lenošení do jedenácti hodin dopoledne mě zoufale nebaví. 

Jak si nejlépe odpočinete, když máte volno?

Jdu se projít do Prahy nebo do lesa a učím se novou roli.  Poslouchám zajímavé  podcasty nebo si hraju na klavír, tancuju.

VIDEO: LUCIE VONDRÁČKOVÁ V NOVÉ POHÁDCE HRAJE TRDLO!

Co nějaká ta dovolená bez dětí?

Na dovolené mě moc neužije, protože mám nejradši podzim a ne moc horko. Ale je fakt, že bez dětí jsem málokdy, a když už ano, tak volno využiju k práci.

Jak „odpočíváte“ se svými kluky?

Víte, nám je spolu dobře všude. A kluci moc neodpočívají, jsou to dva neúnavní permoníci. 

Jste jednou z tváří nové české kosmetické značky. Co byste doporučila všem unaveným mámám, které potřebují nějakou tu zkrášlovací vzpruhu?

Doporučím, a nejen unaveným! Už několik let jsem tváří Vitco parfému Perfect, který zbožňuju. Je to jemná, elegantně-sportovní vůně, komukoli jsem tento parfém darovala, už u něj zůstal. Jejich šampony a kondicionéry jsou také vynikající. Je vidět, a to moc oceňuju, že Vitco na výsledku záleží.  

Klepněte pro větší obrázekV seriálu Ulice momentálně graduje vaše postava učitelky Soni, která jde v mnoha ohledech „přes mrtvoly“. Už jste se potkala s nějakými „cvachovskými“ reakcemi, kdy vás na ulici oslovili lidé a ptali se nebo kritizovali, proč to či ono Soňa udělala? Soňa je totiž všechno, jen ne nudná…

Mně obecně se seriál Ulice moc líbí, stejně jako postava Soni. A jak říkáte, Soňa je všechno, jen ne nudná. Tím je její „charakter“ završen. Cvachovských reakcí je na sítích spousta. Úplná vlna tsunami. Ale mám dojem, že spousta diváků už rozdíl mezi mrchou Soňou a klidnou Lucií rozlišuje. Spíš se těší na to, co v Ulici Soňa zase provede. Přesně tak se těším i já na každý natáčecí den v její kůži. Pokaždé mě překvapí něčím ďábelsky nekorektním. (směje se)

Soňa je maminkou dospívajícího syna, který tak trochu vzdoruje a zlobí. Čerpala jste i z vlastních mateřských zkušeností?

To zatím ne. Kluci jsou mladší než můj seriálový Erik. Problémy, které řeším s ním, k nám ještě nepřišly a snad ani nepřijdou. Soňa totiž na syna nemá čas, což není náš případ. Tak snad budeme doma v pohodě stejně, jako jsme teď…

Dívají se Matyáš a Adam na Ulici?

My televizi nemáme, jen sem tam vidí pár obrazů, když zpětně kontroluji, jak co dopadlo.

 

těhotenství beru jako obrovský zázrak. A zázraky se nesmějí vyžadovat jen tak, bez ladu a skladu…

 


Kromě Ulice působíte i v několika divadlech. Které představení je vaší srdcovkou?

Víte, já jsem poslední dva roky taková chodící srdcovka. Všechno, co dělám, i to, co můžu po deseti letech s dětmi doma dělat, mě nesmírně baví. Ať už je to dabing, divadlo, činohra, seriál… všechno mě nabíjí energií. Byla jsem jak herecký papiňák, co jen čekal na svou příležitost. A ta přišla hned z několika front. Je to teď jeden krásný herecký masakr.

V létě půjde do kin nová česká pohádka na motivy Hanse Christiana Andersena Princezna na hrášku, ve které se objevíte. Sama máte na kontě několik rolí princezen. Střihla byste si už třeba nějakou tu královnu?

Královny jsou fajn, ale tím, že jsem víc než princezny hrála spíš různá zlobivá strašidla a třeštiprdla, se potkávám právě s takovými bytostmi, jako je postava Trdla v Princezně na hrášku.

No, nechtěla jsem zmínit jako první, že hrajete Trdlo…

(směje se) Moc toho nenamluví, je trochu mimo, ale hodný a roztomilý. A nešťastně zamilovaný.

To ale není váš případ. Není tajemstvím, že žijete s mladším partnerem. Nedáte mi košem, když se zeptám, zda připouštíte možnost, že by do vašeho života mohlo i po čtyřicítce přijít třetí dítě?

Není to sranda, energie je prostě jiná než ve třiceti. Ale v mém případě… Víte, já beru těhotenství jako obrovský zázrak. A zázraky se nesmějí vyžadovat jen tak, bez ladu a skladu. Jsem neskutečně vděčná, že mám dva zdravé a chytré kluky. Ale protože jsem si prošla i tou druhou stranou mince, která mi přinesla neskutečnou bolest, osud už pokoušet nehodlám. Takhle jsme komplet a šťastní, že se máme…

Hvězda seriálu Ulice Hana Baroňová: Prožití potratu pro mě bylo psychicky extrémně náročné. Po dětech ale toužím...

Témata: Děti, Láska a vztahy, Slavné maminky, Rodina, Mateřství, Výchova, Rodina a vztahy, Rozhovor, Rodičovství, Instagram, Syn, Matka, Celebrity, herečka, Bolest, zpěvačka, Lucie Vondráčková, praha, osud, Ulice, Adam, Seriál Ulice, Potrat, princezna, Nova