Maminka.czSlavné maminky

Herečka Penélope Cruz na téma děti a sociální sítě: Přijde mi, jako kdyby na dětech dělal svět experiment!

Dita Mrázková 25.  10.  2022
Od doby, co se stala španělská diva dvojnásobnou mámou, vidí svět úplně jinýma očima. Mateřství se pro ni stalo prioritou, i když nedávno zapochybovala, zda je dnešní doba v jistém ohledu pro děti přínosná. Narážela na nástrahy virtuálního světa, který prý ovlivňuje způsob, jakým děti vidí sebe samy, a ničí jim mozek.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ve filmu Paralelní matky zazářila v roli nastávající maminky Janis, která je ve středním věku, a na své neplánované dítě se přesto moc těší. V porodnici se potkává s mladou Anou, která neví, co má od porodu i mateřství čekat. Vytvoří se mezi nimi pouto, ale ani jedna netuší, jak se jejich náhodné setkání zkomplikuje a zásadním způsobem jim změní životy.

VIDEO: Ukázka z filmu Paralelní matky s Penélope Cruz

V soukromém životě podobná dramata Penélope rozhodně neřeší. S manželem, hercem Javierem Bardemem, jedenáctiletým synem Leem a devítiletou dcerou Lunou žije pohodový život na jihu Evropy. Oba rodiče už nejraději točí pouze filmy, které vznikají v rodném Španělsku. Důvod je prostý. Nechtějí být bez svých dětí déle, než je nezbytné.

Penélope se přiznala, že nejradikálnější změnou, kterou kdy zažila, bylo stát se matkou.  "Mateřství je prioritou mého života. Nedělám dlouhé cesty a snažím se pracovat ve svém vlastním městě, když můžu, protože chci vychovávat své děti sama," řekla v nedávném rozhovoru. 

Zavzpomínala i na porod. "Ve vteřině vás to úplně promění. Příroda je velmi moudrá a dává vám devět měsíců na přípravu, ale v tom okamžiku, když vidíte tu malou tvář, jste už navždy jiné."

Herečka také vysvětlila, proč drží své děti dál od sociálních sítí. "Neexistuje pro ně žádná ochrana, vždyť jejich mozky se stále vyvíjejí! Sociální sítě ovlivňují způsob, jakým děti vidí samy sebe. Navíc nikde jinde neprobíhá větší šikana než právě na síti. Já sama používám internet velmi opatrně. Jeho sledování mi totiž nedává žádný smysl. Lituji dnešní teenagery. Přijde mi, jako by na nich dělal svět nějaký experiment. Když vidím dvanáctileté děti, které ovládají všechny ty technologie, je mi z toho smutno..." Penélope také rezolutně prohlásila, že její děti mají zákaz používat sociální sítě až do 16 let. Leo a Luna smějí prý sledovat pouze pohádky nebo filmy. 

Témata: Slavní rodiče, Rodina, Slavné maminky, Rodina a vztahy, Mateřství, Životy slavných, Rodičovství, Instagram, herečka, Celebrity, Herec, Otec, Sociální sítě, Děti slavných, internet, film, Hollywood, Penélope Cruz, Španělsko, Javier Bardem, Twitter, pouto, Penélope, Evropa, Mozek