Maminka.czSlavné maminky

Herečka Sandra Bullock si přeje, aby lidé přestali označovat její děti za „adoptované“

Vanda Stöckbauerová 15.  4.  2024
Hollywoodská ikona je nejen neuvěřitelná herečka, ale také neuvěřitelná máma čtrnáctiletého syna Louise a jedenáctileté dcery Laily, které před lety adoptovala. Ačkoli si držitelka Oscara za film Zrození šampiona svoje soukromí velmi střeží a je známá tím, že nemá účet na sociálních sítích, občas udělá výjimku a rozpovídá se o nejdůležitějších lidech svého života – o svých dětech.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Sandra Bullock (59) adoptovala Louise v roce 2010 a Lailu v roce 2015. V rozhovoru pro InStyle před časem vyjádřila frustraci nad přetrvávajícím označováním svých dětí za „adoptované“, nikoli jednoduše za její děti. „Velmi mě to mrzí. Pojďme všichni nazývat tyto děti jako ‚naše děti‘. Neříkejte ‚moje adoptované děti‘. Nikdo neříká svému dítěti ‚moje dítě z umělého oplodnění‘. Říkejme prostě ‚naše děti‘,“ vyslovila své přání. 

Klepněte pro větší obrázek

Herečka si myslí, že nálepka „adoptovaný“ může neúmyslně posílit myšlenku, že existuje rozdíl mezi biologickými a adoptovanými potomky, udržuje škodlivé stereotypy a u dětí posiluje pocit odlišnosti.

V roce 2021 se o mateřství rozpovídala také v pořadu Red Table Talk. Prozradila, že si někdy přeje, aby měla stejnou barvu pleti jako její děti. Domnívá se, že by k nim potom lidé přistupovali jiným způsobem.

O Louisovi a Laile mluví vždy s láskou. Popisuje je jako dvě rozdílné bytosti. „Louis je velmi citlivý. Říkám mu můj 78letý syn. Je moudrý a laskavý. Věděla jsem to hned, když mi byl svěřen do péče. Okamžitě mezi námi vzniklo pouto,“ prozradila. Laila je prý nebojácná. „Je to bojovnice,“ popsala svou dceru.

Klepněte pro větší obrázek

Obě děti vychovávala se svým zesnulým přítelem Bryanem Randallem. Poprvé se s Bryanem potkali v roce 2015, když byl bývalý model a fotograf najat, aby nafotil oslavu Louisových pátých narozenin. „Našla jsem lásku svého života. Máme dvě krásné děti a Bryanovou starší dceru. Je to ta nejlepší věc vůbec,“ řekla v roce 2018. 

Klepněte pro větší obrázek

Herečka v roce 2022 oznámila, že se bude více věnovat rodině, dá si pauzu od herectví, aby byla více přítomná jako máma. Pro Entertainment Tonight vysvětlila: „Chci být 24 hodin denně 7 dní v týdnu se svými dětmi a rodinou.“ 

Bohužel do jejich šťastného života krutě zasáhla vážná nemoc. Hereččin dlouholetý partner zemřel 5. srpna 2023 poté, co tři roky bojoval s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). „Bryan se své trápení s nemocí rozhodl držet v soukromí a my, kteří jsme se o něj starali, jsme udělali vše pro to, abychom vyhověli jeho žádosti,“ stálo po smrti v prohlášení jeho nejbližších.

Klepněte pro větší obrázek

Oporou slavné herečce v těžkém období byla především její sestra Gesine, která měla s Bryanem také skvělý vztah. Svědčí o tom i dojemné video, které na konci roku 2023 zveřejnila na svém profilu na Instagramu.

V příspěvku, kde je vidět krásná příroda, stojí emotivní vzkaz.  „Všechno nejlepší, Bry. Sandy tě přinesla k řece, jak slíbila,“ napsala Gesine. Herečka tak splnila jedno z posledních přání svého milovaného partnera a vysypala jeho popel u řeky.

VIDEO: Bleskové zprávy: Sandra Bullock přišla o partnera

Témata: Slavné maminky, Sociální sítě, Děti slavných, Adopce, Instagram, Dcera, herečka, film, Luis, Hollywood, Oscar, Sandra Bullock, Bro, Bryan, Sandra Bullocková, Máma, ALS, Laila, Děti