Maminka.czSlavné maminky

Herečka Shannen Doherty, která bojuje s rakovinou prsu: Největší oporou mi je moje máma, bez ní bych už tady nebyla

Dita Mrázková 17.  11.  2021
Mámy mají občas velmi těžký úděl, ale pro své děti tu byly, jsou a budou vždycky. Své o tom ví i Brenda z kultovního seriálu Beverly Hills 90210. Rakovinu herečce poprvé diagnostikovali v roce 2015. Přišla o prso, podstoupila náročnou léčbu, jenže rakovina se opakovaně vracela. Aby Shannen boj s nemocí zvládla, byla tu pro ni kromě manžela i její milovaná maminka. Jaká slova díků jí její dcera poslala?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Herečka musela následkem nemoci podstoupit mastektomii, při které jí odstranili jedno prso. V roce 2016 byla v Los Angeles oceněna cenou American Cancer Society's Courage Award, což je cena za odvahu. O rok později oznámila, že rakovina je na ústupu.

V roce 2018, jen pár měsíců před smrtí jejího hereckého kolegy Luka Perryho, se dozvěděla, že se zákeřná nemoc vrátila znovu, a navíc v mnohem agresivnější formě.

Shannen tak znovu podstoupila chemoterapii, radioterapii, přišla o své vlasy, ale co neztratila, byla víra. „Užívám si spoustu detailů, které většina lidí už vůbec nevnímá. Každá maličkost je teď pro mě naprosto kouzelná,“ popsala v jednom rozhovoru. 

VIDEO: Shannen Doherty – jak skončila Brenda z Beverly Hills?

Kromě manžela je její největší oporou maminka Rose. Však jí taky herečka vzdala patřičný hold a veřejně jí poděkovala za všechno, co pro ni udělala.

„Po více než čtyřiceti letech společného života přišla máma o svého manžela a také nejlepšího přítele. Já zase o skvělého tátu. Ustála to, a navíc našla sílu být oporou své nemocné dceři. Jsem poctěna, že jsem její dcera. Bez ní bych už tady možná nebyla. Miluju tě, mami!“ nechala se slyšet Shannen. 

Loni chtěla napsat právě své mamince a svému muži dopisy na rozloučenou. „Je to něco, co musím nutně udělat. Je tu spousta věcí, které potřebuji říci své mámě Rose. A také chci, aby můj manžel věděl, co pro mě znamená,“ řekla v rozhovoru pro magazín Elle. 

Rakovina prsu se nemusí projevit jen bulkou. Varovné příznaky nepodceňujte

Poslední slova americké herečky jsou optimistická, stejně jako současná prognóza jejího stavu. „Cítím se šťastná a velmi požehnaná. Rakovina změnila můj život k lepšímu. Udělala ze mě lepší bytost. Odstranila všechny zdi a bariéry, které jsem v sobě měla."

Tak snad Shannen nemoc už definitivně porazila.

Témata: Láska a vztahy, Rodina a vztahy, Slavné maminky, Rozhovor, Nemoc, Životy slavných, herečka, Matka, Rak, Seriál, Chemoterapie, Rakovina, Ultrazvukové vyšetření, Mastektomie, Rakovina prsu, Luke Perry, Radioterapie, Beverly Hills 90210, Instagrm, Shannen Doherty, Beverly Hills, Máma, Největší opora, Rosa, Manžel
Mohlo by vás zajímat