Maminka.czRodina

Hodinového manžela mi seslal Pán Bůh!

Hodinový manžel a hodinový hotel má mnoho společného, za obě služby se platí a z obou má platící osoba, pokud se podaří, vzrušenou radost.
19. 9. 2012
Hodinového manžela mi seslal Pán Bůh!

Neskutečné se stává realitou! Sen se vyplnil; světlo v koupelně po roce svítí, polička visí, dlaždice, která před půl rokem upadla, je opět na svém místě. A pozor, dokonce ani ten kohoutek už nekape, neuvěřitelné! Navíc bez toho, aby bylo doma dusno, protože s něčím neustále „prudíte“.

Dobrý den, jsem váš HODINOVÝ MANŽEL

Ideální „hodinový manžel“ je muž devatera řemesel, zručný, precizní a rychlý všeuměl, který málo mluví a kvalitně a rychle pracuje. Hodinový manžel je buď zaměstnancem agentury, nebo drobným živnostníkem, který za úplatu vypomůže s tím, na co vaše polovička nestačí, nemá čas, odmítá se s tím špinit, nebo mu daná práce dokonce přijde naprosto zbytečná. Spektrum činnosti těchto „zlatorukých“ pánů bývá nebývale široké; počínaje drobnými instalatérskými pracemi, přes menší práce zednické, obkladačské, malířské, elektrikářské, úklidové po mnohé další. Někteří šikulové vám dokonce za úplatu přinesou i těžký nákup, opraví počítač, nainstalují software, zařídí přepis auta, posekají zahradu, prořežou ovocné stromy nebo zryjí záhony. Kde však takového osvědčeného, poctivého a šikovného všeuměla „klofnout“?

Seslalo ho samo nebe? Ale kdeže, doporučila ho kamarádka

Pozvat do bytu cizího chlapa je vždy sázkou do loterie (ať již jde o pozvání jakéhokoliv rázu), proto si vybraného hodinového šikulu před prvním „rande“ řádně proklepněte. Naprosto nejlepší reklamou jakéhokoliv řemeslníka je dobře odvedená předešlá práce. A tak je, jako u mnoha jiných služeb nejlepší, dát na osobní zkušenosti známých. Určitou alternativou takových doporučení jsou zkušenosti zákazníků z internetových diskusí, něco málo napoví i zveřejněné reference jednotlivých hodinových manželů. Reference pak nemusí pocházet pouze od spokojených zákaznic, ale třeba i od firem (a u těch lze reference velmi jednoduše prověřit). Proč kupovat zajíce v pytli, že?

Nejsou řemeslníky, jsou pomocnou mužskou paží

Hodinoví manželé nebývají nutně specializovanými řemeslníky, což je naprosto logické; který supermuž by byl schopen legálně získat tolik výučních listů, zkoušek a certifikátů, aby byl všestranným odborníkem. Takže pokud potřebujete specializovaného řemeslníka, hodinový manžel vám pravděpodobně nepomůže. Chcete-li však během odpoledne, kdy jsou děti na výletě se školkou přestěhovat skříně, opravit kohoutek, nalepit těsnění kolem dveří a vyvrtat několik děr na poličky, volejte dočasného muže vašeho srdce. Pakliže však toto vše zvládnete sama, gratuluji! Otevřete si živnost!

Témata: Rodina, Pán Bůh, Manžel, Výuční list
Mohlo by vás zajímat
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců
Maminka vydává pohádkovou knížku plnou krásných ilustrací Pohádky od Maminky
Gelové kapsle na praní do děských rukou nepatří. Děti nevidí rozdíl
Chodí k vašim dětem zoubková víla? Děti milují fantazii a imaginaci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu