Maminka.czSlavné maminky

Holka, nebo kluk? Dětí, které neví, "kým jsou", přibývá. Která herečka přiznala, že její syn se cítí být dívkou?

Dita Mrázková 18.  7.  2023
Ať se nám to líbí, nebo ne, touha po změně pohlaví se skloňuje čím dál častěji. A netýká se jen dospívajících. Ve svém těle se necítí dobře čím dál víc malých dětí. Stojí za tím touha být prostě jen "zajímavým" před vrstevníky, nebo jde o skutečnou potřebu? Tato problematika se nevyhnula ani hollywoodské herečce Charlize Theron. Svého syna vychovává jako dívku!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Černošského chlapce Jacksona Charlize adoptovala v roce 2012 ještě coby batole. K Jacksonovi přibyla o tři roky později ještě černošská holčička August a herečka si tento počin náramně vychvalovala. 

"Adopce je velmi osobní věc. Znám spoustu lidí, kteří se na výchovu nevlastního dítěte necítí. Já jsem ale nikdy neviděla rozdíl ve výchově adoptovaného dítěte oproti svému vlastnímu biologickému dítěti. Vždycky to byla moje první volba," řekla o adopci.

VIDEO: Z KAROLÍNY SE STAL EDWARDEM A VE SVÉM NOVÉM TĚLE JE KONEČNĚ ŠŤASTNÝ

Syn Jackson však svou adoptivní mámu překvapil už ve třech letech. "Podíval se na mě a řekl: Mami, ale já nejsem kluk," přiznala Charlize. S takovou větou by si nevěděla rady asi většina rodičů. Ne však herečka. Tento fakt přijala jako naprosto samozřejmou věc, což mimo jiné dokazuje tím, že chlapce nechává nosit ryze dívčí oblečení.

Klepněte pro větší obrázek

Růžové šaty, šaty pro princeznu jako kostým, náhrdelníky, dívčí účes... To vše Jacksonovi hojně dopřává a nestydí se za to. "Obě mé děti si najdou, kým chtějí být, já o tom nerozhoduji. Mým úkolem jako rodiče je milovat je a zajistit, aby měly vše, co potřebují k tomu, aby byly tím, čím chtějí být."

Herečka také zdůraznila, že je důležité používat vhodná zájmena, když se mluví o jejím dítěti, a požádala fanoušky na síti i veřejnost z řad kamarádů jejího syna, aby se k Jacksonovi chovali s respektem.

"Cítím, že je důležité dát světu najevo, že bych velmi ocenila, kdyby pro mou dceru používali  lidé správná zájmena. Čím byla starší, tím bylo těžší, že o ní lidé stále psali jako "o něm". Opravdu to zraňovalo její city. To jako máma nemůžu dopustit," nechala se slyšet Charlize.

První těhotný muž v historii na titulní straně módního magazínu: Porodil dceru nebinární partnerce a je na sebe pyšný

A tak o Jacksonovi nemluví v mužském rodě, ale hrdě říká, že vychovává dvě krásné holčičky. "Příběh mé dcery je její příběh a jednoho dne, pokud bude chtít, ho bude sama vyprávět."

Charlize je hodně uznávaná v komunitě LGBTQIA+ a během svého profesního života často projevovala podporu především gayům a lesbám. Zaměřuje se i na podporu rovnosti manželství. Během vystoupení v pořadu The View řekla, že si svého dnes už bývalého partnera Stuarta Townsenda nevezme, dokud nebudou manželská práva ve Spojených státech rovná pro všechny. Herečka vysvětlila, že by se necítila dobře, kdyby se vdala, protože mnoho jejích přátel z řad lesbiček a gayů touží po možnosti uzavřít legální manželství, které jim je odpíráno.

Přijde vám její přístup k výchově správný? Je fajn podporovat své děti v tom, když projeví touhu být někým jiným? Diskutovat o tomto tématu můžete na našem Facebooku.

Témata: Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Psychika, Rodičovství, Syn, Dospívání, Dcera, herečka, Celebrity, Adopce, mateřská láska, Hollywood, nahradní mateřství, USA, Dívka, Charlize Theron, sexualita, transgender, změna pohlaví, Charlize Theronová, Facebook, Adoptované dítě, Počin, Děti