Maminka.czGalerie

Houpačky do bytu jsou super zábava i stylový doplněk. Jakou pořídit?

Simona Procházková 21.  3.  2021
Závěsné houpačky jsou nenáročné na prostor, cenově dostupné a hlavně, milují je všechny děti bez rozdílu věku. Zejména nyní, když trávíme doma spoustu času a potřebujeme zabavit znuděné ratolesti, je interiérová houpačka šikovným nápadem. Inspirujte se v naší galerii, najdete tam více než 30 skvělých tipů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dřevěné, textilní, kovové, plastové… Houpačky do interiéru jsou efektní, skladné a nepotřebujete pro ně příliš prostoru, vejdou se pohodlně i do panelákového bytu. Můžete je upevnit na jakýkoli pevný trám, do zárubní dveří nebo disponují konstrukcí pro ukotvení do stropu. Instalace není nijak náročná, žádný strach.

Závěsnou houpačku seženete za pár set, pokud hledáte luxusnější nebo designově náročný kousek, počítejte s investicí několika málo tisíc. Dalším řešením je jednoduše pořídit sedátko a k tomu v hobby marketu nebo specializovaném obchodě dokoupit závěsný systém, který budete potřebovat k uchycení houpadla.

Jak vybrat dětskou houpačku? A na co si dát pozor?

Při výběru berte ohled na věk dětí a sledujte též maximální nosnost houpačky. A pozor, na trhu je rovněž bohatý výběr houpaček do domu nebo bytu pro dospělé, takže si zábavu i relax při houpání užije celá rodina. Takovou vychytávku vám bude závidět každá návštěva.

Při umístění houpačky myslete na velikost pokoje a také na typ konstrukce. Houpačka s vlastní nosnou konstrukcí zabere většinou více místa. Do menších prostor se tak hodí spíše závěsné houpačky. Mají tu výhodu, že se sedátko dá přichytit na závěsný hák, a tak se prostor pod houpačkou uvolní na dobu, kdy ji dítko nevyužívá.

TIP NA VIDEO: Máma, která vyvinula speciální houpací prkno pro děti. Podívejte se na její příběh!

Rozvíjíte u dětí správně jemnou motoriku? Pomůže kreativní činnost i vaření
Děti tloustnou v domácí izolaci. Nudí se a stres řeší jídlem. Co s nimi?
Domácí pokusy pro děti: Kouzlo se živočišným uhlím
Témata: Děti, Galerie, Batole, Předškolák, Rodina a vy, Naše tipy, Hračky pro děti, zábava, Styl, Houpačka, Kreativní činnost, Super, Rozdíl věku, Konstrukce, Interiér, Trám, Ratolest, Toba, Doplňky, BIG, Instalace, Gábi Hrdina, Žába, Spousta času, Byt, Hračky na Heureka.cz