Maminka.czHračky pro děti

Hračky našeho dětství. Vzpomínáte?

Pamatujete si ještě na hračky svého mládí? Kdo by si nevybavil kultovního nafukovacího červeného buvola, který zdobil nejen dětské pokojíčky, ale také fotografické ateliéry coby oblíbená kulisa při portrétech dětí. A co teprve mezi kluky oblíbená tatrovka. Pokud chcete udělat svým dětem radost a zavzpomínat na své dětství, nemusíte chodit nikam do bazaru. Některé kousky se totiž stále vyrábí a těší se velké oblibě.

Tak jako máme oblíbené písně, které nás ani po desítky let neomrzí, najdou se i mezi hračkami hity, které prostě nestárnou. Nebo se naopak vrací po letech zpět v novější podobě.

Pes Bulík místo buvola

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Typickým příkladem jsou nafukovací hračky z dílny Fatra Napajedla, které v sedmdesátých letech navrhla pro tuto firmu výtvarnice Libuše Niklová. Právě její buvol, slon, nebo žirafa se před pár lety vrátili do výroby. Podnětem k „návratu“ byla výstava nazvaná 200 dm3 dechu, kterou připravil pro veřejnost syn výtvarnice. Fatra v první fázi „oživila“ první tři výše jmenovaná zvířátka, později sbírku rozšířila ještě o housenku, prase a koníčka. Tuto retro kolekci navíc loni rozšířila o zcela nové „nafukovačky“, k jejichž výrobě oslovila mladé české designéry. Vznikly tak opravdu zajímavé a pro děti atraktivní hračky. Pokud patříte k příznivcům nafukovacích hraček, určitě se podívejte na jejich psa Bulíka, formuli, traktůrek nebo kozu. Garantuji vám, že vaše děti budou nadšené a některé z nich se určitě objeví na seznamu přání.

Témata: Děti, Naše tipy, Hry pro děti, Hračky pro děti, Česká hra, Hračky, Fatra, Čára, Současná generace, Žirafa, Minulé století, Kovářov, For TOYS, Merkur, Figurka, Hana Kovářová, Typický příklad, Dětství, Náš, Výtvarnice, Tatry, Profese, Hra, Česká firma, VZP

Mohlo by vás zajímat
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Hrnkový beránek: Paráda hotová za pár minut! Tady je video recept
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první

Horoskopy

Panna Pokud kráčíte životem sami, tak se dneska dejte do gala a vyrazte mezi lidi. Cestu vám zkříží…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bohuslava, Vilibald, Donald

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné