[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]
Oblíbených hraček pro nejmenší děti existuje určitě mnoho. Jednou z prvních hraček, které Fisher-price nabízel, byla dřevěná kachnička, kterou dítě tahalo za sebou a která se kývala a hýbala zobákem. Dnes vedou kroužky na tyči nebo klasická vkládačka. Tyto hračky nepodléhají trendům a za ta léta se staly svým způsobem legendami, které asi nikdy z portfolia výrobce nezmizí. “Hračky jsou navrhovány podle věku dítěte. V prvních měsících je důležitá barevnost. Rozvíjíme u děťátka základní smysly jako zrak, sluch, hmatové funkce a později také pohybové funkce. Záleží na tom, pro jaký věk tu hračku chceme, a ideální je, pokud splňuje potřeby delšího období,” vysvětluje Hana Fryšová, co stojí za jejich úspěchem.
Fisher-price se u nás zaměřuje na ty nejmenší děti zhruba do tří let. Jako první výrobce nechal hračky testovat přímo dětmi v herničkách, zde je spolu s rodiči zkoušejí. Občas se tak stává, že děti přijdou na jinou funkci, než tvůrci hraček zamýšleli. Mimo to se snaží Fisher-price přicházet také s inovacemi. “Nejznámější řadou jsou třeba Little People, což jsou malé postavičky, které v dnešní době dokonce už spí, zpívají a mluví,” říká Hana Fryšová a dodává, že hračka nabízí obsah rozdělený na tři úrovně, který mohou rodiče regulovat podle věku. Vybírat mohou taky z více jazyků.
Jaký vliv mají na návrhy hraček módní trendy? K čemu by měla hračka dítě podněcovat? A jakým způsobem pomáhají hračky v rozvoji dětí? To vše se dozvíte ve videu v úvodu článku.