Maminka.czRodiče

Hrozí vám neplodnost? Otestujte se zdarma v rámci mezinárodního Dne neplodnosti

Reklama 28.  5.  2021
Věděli jste, že v České republice má problémy s početím každý pátý pár? Statistiky ukazují, že muži na tom mají procentuálně stejný podíl jako ženy.

Vyšetření spermií je ale daleko jednodušší a většina příčin mužské neplodnosti se dá řešit. Pražské Centrum reprodukční medicíny ISCARE proto v rámci mezinárodního Dne neplodnosti nabízí možnost vyšetření spermiogramu zcela zdarma. 

Od pondělí 7. června do čtvrtka 10. června mají všichni zájemci možnost přijít vždy mezi 10.-16.hodinou na vyšetření spermiogramu zdarma. Centrum reprodukční medicíny ISCARE sídlí na nové adrese Českomoravská 19 na Praze 9, vedle haly O2 Universum.

„O zvyšující se neplodnosti u mužů svědčí například výsledky posledních zájemců o darování spermatu u nás na klinice. Z pětadvaceti mužů splňoval pouze jeden kritéria dárce spermií,“ popisuje Jan Lacheta, primář Centra reprodukční medicíny ISCARE. Jen na této klinice si nechá spermie prověřit zhruba 40 mužů týdně.

Co může za mužskou neplodnost?

Nejčastějším onemocněním mužů je tzv. oligospermie – nízký počet aktivních spermií. Velký vliv na toto onemocnění má partnerův životní styl. Doporučuje se tedy omezit kouření, pití alkoholu a naopak doplnit vitamíny, zejména E a C. Pokud toto nezabere, dá se problém řešit tzv. inseminací, kdy jsou spermie v době ovulace ženy zavedeny přímo do děložní dutiny.

Další časté onemocnění způsobující neplodnost je varikokéla. Rozšířené žíly u varlat mají za důsledek zpomalování krevního oběhu v šourku a můžou vést až k impotenci. Jednoduchým, bezpečným a spolehlivým zákrokem je mikrochirurgická operace varikokély vyžadující speciální operační mikroskop. „Díky tomuto špičkovému mikroskopu máme nejvyšší šanci na přerušení všech rozšířených žil ve varleti a maximálně se díky této metodě snižuje šance na pooperační komplikace či pozdější opětovné rozšíření žil,“ vysvětluje MUDr. Lukáš Bittner, primář oddělení Andrologie na klinice ISCARE.

Socialfreezing

Asistovaná reprodukce je dnes na tak vysoké úrovni, že i muži, u kterých nebyly v ejakulátu nalezeny spermie, mají šanci počít s partnerkou vlastního potomka. Pokud má muž alespoň několik spermií, lékaři jsou schopni je získat operační cestou z varlat či nadvarlat. Předejít možným rizikům ovlivňujícím plodnost, jako je závažné onemocnění nebo úraz, pomůže také social freezing. Preventivní zmražení spermií a vajíček je ideální ve věku kolem dvaceti let. Uskladnění pohlavních buněk na první tři roky je v ceně zákroku. Za každý další rok se 1500Kč připlácí.

Témata: Rodiče, Reklama, Prezentace klienta
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Léto s bříškem. Jak ho tráví nastávající maminky po celém světě?
Mrázková Dita
Těhotenství
Dojemnější už to být nemůže! Než dala syna k adopci, natočila mu srdceryvný vzkaz
Kolinová Gabriela
Vaše příběhy
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko