Maminka.czSluníčko

Hurá do nového školního roku se Sluníčkem!

Simona Procházková 6.  9.  2021
Zářijové vydání s prasátkem Čendou na obálce děti hravou formou připraví na návrat do škol a školek. Poradí jim, jak si najít nové kamarády, a zabaví spoustou tvoření!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Hned na úvod čeká malé zvědavce hledání nesmyslů a popletená podzimní básnička. Dále si sestaví strom svojí rodiny a naučí se pojmenovat jednotlivé příbuzné. Při zábavných úkolech si procvičí počítání, postřeh i hlavičku. Například budou hledat deset rozdílů, trénovat písmenka a rozšiřovat si slovní zásobu. Holčička Adélka jim a také popletenému kocourkovi Lumpíkovi vysvětlí, co je to posvícení, a procvičí si geometrické tvary. Rubrika Kdysi a dnes je tentokrát zavede do školní třídy, a tak se děti dozvědí, jak se nynější třída liší od té před sto lety.

Prima vystřihovánky

Který prcek by rád nevystřihoval a nelepil? Tentokrát se ve Sluníčku děti mohou těšit hned na čtyři vystřihovánky – na sponkovník ve tvaru jednorožce, díky kterému se už doma nezatoulá žádná sponka či gumička do vlasů, létajícího pterodaktyla, kterého si mohou zavěsit v pokojíčku pod lampu, a také houpačku pro prasátko Čendu a jeho kamaráda jezevce Tondu. Dále si mohou poskládat obličej babičky a dědy a na kartonovém papíře najdou hádanky, na kterých si potrénují chytrou hlavičku. V rubrice tvoření si krok za krokem vyrobí stojánek na pastelky ve tvaru kocourka.

V zářijovém čísle děti najdou prima čtení na celý měsíc. A nechybí ani jóga, aby protáhly svá tělíčka. Zapojit se mohou také do soutěže o prima stolní hru Příšerky ze skříně.

Zářijové Sluníčko koupíte v trafikách nebo s dopravou ZDARMA na www.ikiosek.cz/slunicko

A ještě jedna skvělá zpráva na konec. Těšte se na říjnové číslo, ve kterém najdete strašidelné samolepky zcela zdarma! Na stáncích bude od 4. října.

Témata: Sluníčko, Tvoření, Předškolák, hádanky, písmenka, hledání nesmyslů, Školička, Tonda, Lumpík, Čenda, Tvar, Pastel, Nový kamarád, Prasátko, Lumpíkovi, Kocourkov, Hravá forma, Posvícení, Kamarád, Zářijové vydání
Mohlo by vás zajímat