Maminka.czBack to school

Tip na lepidlo pro malé děti: Tímhle zvládnou i malé detaily

Reklama
31. 8. 2020
Škola je tu a děti opět zamířily do školních lavic. Každoročně rodiče se svými dětmi vyrážejí nakupovat do obchodů, aby dětem nakoupili všechny potřebné školní pomůcky. Co se rozhodně každému školákovi hodí, je lepidlo.

Pojďme si o něm povědět trochu více… Kromě toho, aby lepidlo lepilo, patří mezi požadavky také to, aby se jednoduše používalo. Jedničkou na trhu je český výrobce Druchema s vlastním značkou HERKULES, se kterým lepí dospělí i děti již několik desítek let a zejména poslední roky firma vyrábí velmi praktické balení v podobně lepicích tyčinek. Připomínáme, že lepidla značky HERKULES slouží k lepení papíru, tkanin, korku a dalších savých materiálů a vykazují obecně velice značné lepící vlastnosti. Lepidla HERKULES mají opravdu samé klady – pouze jedno nedovedou – přilepit naše ratolesti k učení… 

HERKULES Tyčinka Trojúhelník

Kromě klasických tyčinek HERKULES přišla Druchema s inovací – vyrobila velmi praktické tyčinky v unikátním trojhranném tvaru. Tyto tyčinky jsou velmi praktické při samotném lepení, neboť zasáhnou i ta nejmenší místa, na které se jinak lepidlo obtížně nachází. Spojila se zde přednost lepidla v tekutém stavu s úzkým aplikátorem a současně praktického tuhého lepidla v tyčince – i malé děti tak svedou bravurně tvořit a lepit svá díla i na nejmenších slepovaných místech – lepidlo se dobře nanáší a současně díky provedení „tyčinky“ nekape. Druchema vyrobila tyto úžasné lepicí tyčinky hned ve čtyřech barevných provedeních obalu – v balení 12 g, obal v barvě žluté, oranžové, žluto-oranžové, žluto-zelené a zelené. Větší balení lepicí tyčinky 25 g lze pak zakoupit v klasickém červenožlutém obalu. Tato lepidla kromě dětí a kutilů všeho druhu ocení jistě každý také při hobby činnostech a stejně tak se tyčinka stává opravdovým pomocníkem pro domácnost, kdy v podstatě i nešika zvládne slepit to, co by jinak zvládl velmi obtížně nebo dokonce vůbec. Nevěříte? Zkuste si tuto tyčinku zakoupit a budete přímo nadšeni.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

HERKULES Tyčinka Mizím

Mezi další speciální lepicí tyčinky patří Mizím – lepidlo má netradiční fialovou barvu, která je po nanesení lepidla dobře vidět, takže vzniká současně kontrola nad slepovanými plochami, kde přesně lepidlo je a kde není. Kdo by se bál, že barva bude slepovanými materiály prosvítat, obava není na místě – barvící složky přidané v lepidle totiž za krátký čas vysublimují a zbyde pouze lepidlo držící pevně slepované plochy. Lepidla jsou vhodná i pro hodně malé děti, kdy jim usnadní dobře vidět, kde je lepidlo nanešeno. Lepidlo využijí i lidé, kteří již ne zcela dobře vidí, a barevná stopa při aplikaci lepidla jim značně zpříjemní manipulaci s lepidlem.

Klepněte pro větší obrázek

HERKULES Tyčinky Holky & Kluci

Druchema také před časem začala vyrábět báječné lepicí tyčinky pro holčičky a kluky v růžovém a modrém provedení. Pro děti se stávají tyto designově laděné obaly opravdovou zábavou a současně motivací pro tvoření všeho druhu. Věříme, že se tato lepidla budou líbit i těm vašim holčičkám a klukům a co je důležité, vzhledem k velikosti, stejně jako je to u tyčinky Mizím, se tyto výrobky vejdou dětem do školních brašen i do penálu. Provedení ve formě tyčinky pak zajistí, že jim lepidlo nevyteče do ostatních školních pomůcek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

HERKULES lepidla

Známe je již delší dobu ve žlutočerveném provedení a lze je zakoupit v několika velikostních variantách. Jsou prostě klasikou, která nezklame. Pro kutily se zase více hodí lepidla s aplikátorem nebo větší obsah balení pro použití na materiály, kde je potřeba nanést lepidlo štětcem. Kompletní nabídku této řady lepidel a tyčinek lze nalézt v e-shopu družstva Druchema.

Lepení, ale i zábava

Nesmíme zapomenout ani na tolik u dětí oblíbený sliz. Právě děti před časem vynalezly, jak si ho samy jednoduše vyrobit. Lepidlo se dá využít nejen do školy, ale k zábavě, kde v současné době neexistuje snad dítě, které by tuto tvůrčí zábavu neznalo. Na kanálu YouTube lze najít velké množství návodů, jak si sliz doma z lepidla HERKULES vyrobit. Náš tip: za pomoci Herkulesu, coby hlavní složky, obsahujícího polymery, které za normálních okolností lepí, se vyrobí třaslavá hmota - do lepidla se dá srážedlo, tedy alkalická zásaditá hmota, kterou může být třeba jedlá soda nebo gel na holení. Tedy konkrétně - do misky se nalije HERKULES a do něj se přidá za stálého míchání srážedlo.

Děti rády experimentují třeba s pracím gelem a pokud tatínkovi doma v koupelně mizí holicí pěna, pak vězte, že máte doma malého chemika vyrábějícího sliz. Zvláštní je, že tento druh chemie děti baví daleko více, než sezení nad stránkami učebnice o chemických sloučeninách – ale proč ne. Děti sliz ve videích barví také nejrůznějšími barvičkami a my vám dáme docela fajn tip – obarvit se dá také gelovými barvami OVO na vajíčka, které vyrábí právě Druchema. Děti si do slizu přidávají také různé třpytky a další ingredience a často přísedící rodič nebo spíše maminka v duchu šílí, že tu svou kuchyňskou misku bude asi moci rovnou vyhodit. Kupodivu ne – lepidlo se za pomoci srážedel dostane do konzistence, že sliz se vyndá z misky a ta se dá běžně umýt. Pokud tedy nevíte, co koupit svému dítěti, a dítě „jede ve slizu“, zakupte mu větší balení tekutého lepidla HERKULES, bude nadšeno.

Více informací o produktech značky Druchema naleznete v e-shopu na stránkách výrobce www.druchema.cz.

Text: Jana Henychová

www.druchema.cz

www.herkules.cz

Témata: Back to school

Mohlo by vás zajímat
Nejvyšší čas vytřídit hračky. Proč vadí, když jich mají děti moc?
Mateřská dovolená 2021: Vše, co potřebujete vědět
Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Brutálně upřímné momentky? Ano, protože přesně takové mateřství je
Co všechno musí zvládnout lékařka v porodnici za jedinou směnu? Podívejte se!
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí

Horoskopy

Lev Zapracujte na své vizáži, zdokonalujte se a kroťte své neposlušné emoce. Pokud se budete věnovat těmto…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zora, Danica, Zoran

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné