Maminka.czŠkolák

Hurá na houby s deskovou hrou

To, že je houbaření právě v České republice velice populární, je všeobecně známo. Chcete-li podpořit zájem o houbaření u vašich nejmenších, pořiďte si novou hru „Hurá na houby“. Hráči prochází na herní desce lesem a sbírají houby, postupují po jednotlivých políčkách, která představují cestu lesem. Ten, komu se podaří nasbírat do košíčku nejvíce jedlých hub, vyhrává. Ale pozor! Do košíčku se mohou dostat i nejedlé houby.
3. 8. 2011
Hurá na houby s deskovou hrou

Hra má velmi pestrou a veselou grafiku, která je pro malé děti ve věku od 6 let lehce pochopitelná a rozvíjí jejich komunikativnost s okolím. S uvedením hry přichází český výrobce her a hraček Efko v období, kdy aktuálně začíná houbařská sezona. Děti se v rámci hry seznámí s názvy jednotlivých druhů hub.

Hru „Hurá na houby“ mohou hrát 2 až 4 hráči ve věku od 6 let. Pořadí, ve kterém hráči hrají, se určuje hodem kostkou. Hráč s nejvyšším číslem začíná, zbytek hráčů postupuje ve směru chodu hodinových ručiček.

Hráči se snaží najít takovou cestu, aby se dostali k nejbližší houbě s tím, že mohou postupovat směrem dopředu i vzad. O jedlosti či nejedlosti houby rozhoduje terčík. Při procházení lesa musí houbaři dávat pozor i na stromy! Vyhrává houbař, který nasbíral nejvíce jedlých hub.

Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
První screening v těhotenství. Co vás čeká a jak probíhá?
Chvíle hrůzy. Lachtan nečekaně stáhl holčičku pod vodu
To je ale podoba! Tomáš Klus konečně ukázal obě roztomilé děti
12 velkých poprvé, na která se můžete těšit. Od prvního úsměvu ke krůčkům

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu