Maminka.czRozhovor

Hvězda filmu Děti Nagana Tom Brenton: Kláře Issové, mojí filmové mamince, jsem říkal "mami" i po natáčení

Dita Mrázková 15.  2.  2023
Nový rodinný film z éry 90. let a šílenství kolem hokejového úspěchu naší reprezentace na olympiádě je jeho první větší hereckou příležitostí. Tom prozradil, jak se na roli hokejisty připravoval doma v obýváku, kterého hollywoodského herce má nejradši a v jakém slavném filmu by si klidně střihl i "pidi" roličku.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tome, kde jsem tě právě zastihla?

Zrovna mezi školou a hokejovým tréninkem.

Jak dlouho hokej hraješ?

Od pěti let, ale rád dělám skoro všechny sporty, i když ty už ne závodně. Hraju s kluky často fotbal, ačkoli ve filmu o něm nemluvím zrovna hezky. (směje se)
Pak taky hraju florbal, basket, posiluju, jezdím na kole, na lyžích, na kolečkových bruslích, na skejtu a zkoušel jsem trochu i snowboard. Trochu jsem se naučil tenis, badminton i golf... Sport mě prostě baví hodně.

ŽÁDNÝ SEN NENÍ PŘÍLIŠ VELKÝ: PODÍVEJTE SE NA UKÁZKY RODINÉHO FILMU DĚTI NAGANA

Tak to už je slušný výčet aktivit, smekám. Ve filmu Děti Nagana tě tvůj trenér v podobě herce Hynka Čermáka postaví rovnou do brány. Prošel jsi nějakou speciální přípravou?

Určitě ano. Měl jsem pár gólmanských tréninků, abych se na roli co nejlépe připravil. Taky jsem pozoroval naše gólmany a dostal od nich pár rad. Hodně jsem koukal na videa z Nagana a pozoroval Dominika Haška v bráně. Od sponzora filmu jsem dostal VR brýle (brýle pro virtuální realitu, pozn. red.) s tréninkovým programem pro gólmany, takže jsem mohl trénovat i doma v obýváku. Mamka byla moc ráda. (směje se)

Co všechno víš o Naganu, respektive o úspěchu našich hokejistů na olympiádě?

O Naganu mi hodně vyprávěl děda, který mě k hokeji vlastně i přivedl. Dostal jsem taky různé knížky o té době a o všech těch známých hokejistech. Je výhoda, že z té doby a ze zápasů je na internetu spousta záznamů, takže jsem se na ně mohl podívat. Přijde mi super, jak to všichni prožívali a jak byl náš tým dobrej.

Maminku ve filmu ti hrála herečka Klára Issová. Jak se ti s ní natáčelo?

Klára je super, hrálo se mi s ní moc dobře. Hodně jsme si spolu povídali, je opravdu moc hodná. S mým filmovým nevlastním bráchou Jirkou jsme jí říkali "mami" i mimo natáčení.

 

Mým snem je zahrát si v nějaké marvelovce. klidně i nějakou mini roli!

 

Byla za přísnou maminku, která ti hokej zakázala. Probírali jste třeba před natáčením „vyhrocené“ scény?

Byla přísná, ale i taková ta hodná a chápající maminka. Všechny scény jsme  probírali před natáčením a o všech jsme se hodně bavili s Klárou i s Danem, režisérem filmu.

Ty už nějaké filmové zkušenosti máš, v jednom rozhovoru jsi ale zmínil, že právě role ve filmu Děti Nagana byla zaručeně nejtěžší. Prozradíš, v čem?

Nějaké filmové zkušenosti mám ze dvou filmů a také z reklam. Ale tahle role byla největší, bylo tam hodně textu, hodně různých emocí a tím, že to byla hlavní role, tak jsem se hodně snažil, abych všechno hrál tak, jak si to pan režisér přál.

Ve filmu se objeví i hokejová legenda, a jeden z hrdinů Nagana, Dominik Hašek. Mluvili jste spolu?

S Dominikem jsem se bavil hodněkrát. Poprvé na filmovém festivalu ve Zlíně, kde jsme poprvé prezentovali film Děti Nagana.

Prozradíš, odkud pochází tvé anglicky znějící jméno?

Je opravdu z Anglie, táta je Angličan. Mám díky němu anglické jméno a hodně dobrou angličtinu.

Máš nějaký svůj herecký idol, ať už český, nebo zahraniční?

Mám hrozně rád Marvelovky a mým hereckým idolem je Tom Holland, který hraje posledního Spider-Mana. Taky Tom Cruise, ten se mi zase líbí v akčních Mission Impossible. Ale není to tím, že se oba jmenují stejně jako já. (směje se) Z českých herců se mi moc líbí Hynek Čermák.

Tvůj hrdina Dom má sen stát se hokejistou. Jaký sen má Tom?

Můj sen je zahrát si jednou v nějaké Marvelovce! I kdyby to měla být jen mini role.


o filmu děti nagana

Jedenáctiletý Dominik, zvaný Dom, je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do zápasu o zlato. Přestože sám je tak trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a hrát hokej, jak to jen jde. S kamarádem sestaví tým -poněkud nesourodou skupinu dětí, kterou si vezme do parády bývalý extraligový hokejista... V kinech od 22.února

Děti Nagana míří do kin: nový rodinný film bude plný 90. let i hokejové horečky
Témata: Rodina, Rozhovor, slavné děti, Rodičovství, Dětství, Herec, Sport, Děti a sport, internet, Hollywood, film, idol, hokejista, Tom Cruise, natáčení, Filmová novinka, Zlín, režisér, filmová role, olympiáda, Jana Bernášková, Nagano, Tom Brenton, Klára Issová, Hokej, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat