Maminka.czSlavní rodiče

Hvězdné kočárky

Šárka Schmidtová 20.  5.  2009
Hvězdné kočárky
Od dětského kočárku se dnes vyžaduje maximální bezpečnost a ovladatelnost, ale stal se i módním doplňkem. A některé maminky si dokonce pořizují kočárky hned dva!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Není asi mezi námi maminka, která by během svého těhotenství neřešila, jaký kočárek pořídí svému potomkovi. Dávno už není pravidlem, že chlapeček má modrý a pro holčičku se koupí červený – dnešní doba nahrává všem možným barvám, od žluté přes zelenou až po černou, která se stala téměř hitem posledních roků. Koho by před lety napadlo, že jednou budou maminky vozit svoje ratolesti v černém kočárku?!

Stejně tak existují obrovské možnosti při volbě značky, kterých je nepočítaně – kočárky jsou dobrý byznys a určitě vždycky budou. Budoucí rodiče také uvažují nad tím, zda pořídit jednoduchý hluboký kočárek, dvojkombinaci, trojkombinaci, zda bude mít tři kolečka nebo čtyři, malá nebo velká… A v neposlední řadě jsou mezi námi i maminky, které s hlubokým kočárkem ani příliš nepočítají; oblíbily si totiž stále modernější nošení děťátka v šátku a nedají na ně dopustit. A na větší batole si pořídí třeba nosítko…

Extra svezení

Kdo chce mezi maminkami vybočovat z řady, může sáhnout po kočárku Neo Carbon německé firmy Concord, jehož pohodlí si užívá Nelly Sofie Gottová nebo miminko Hedviky a Davida Kollerových. Neo Carbon je spojením nejmodernější technologie, vybroušeného designu a dokonalých materiálů. Rám je totiž vyroben z prvotřídního karbonu, materiálu, který byl vyvinut pro kosmický a letecký průmysl a časem se začal používat i v dalších odvětvích.

„Neo Carbon je lehký, velmi snadno se rozloží a složí. Je to ideální kočárek do města a na nákupy,“ popisuje jeho výhody Ivanka Gottová. „Vybrala jsem si černobílou variantu, která se dá velmi dobře kombinovat s oblečením nebo různými doplňky,“ dodává. V Neo Carbonu vozí své děti také fotbalisté Radoslav kováč se svou přítelkyní Klárou Medkovou (ti si dokonce nechali na karbonovou konstrukci vygravírovat jméno svého syna – „Radeček“) a zdeněk grygera hrající za Juventus Turín.

Kvality tohoto kočárku oceňují i zpěvačky Madonna nebo Mel C. Na značku Concord nedají dopustit ani Lucie Kaufmann Králová a Romana Vítová, která si pořídila kočárky hned dva. „Vybrala jsem si svou oblíbenou barvu – oranžovou.

A z technických parametrů mne zajímala hlavně bezpečnost. Kočárek je navíc lehoučký a snadno se s ním manipuluje,“ vypočítává přednosti Neo Carbonu Romana. Lucie Kaufmann Králová zase pro změnu nešla po veselé barvě, ale pořídila synovi Robertovi elegantní kočárek černý. Lucii se bude hodit i pro druhé dítě, které právě nosí v bříšku a podle všeho to bude také kluk.

Modelka Andrea Verešová dala přednost typu Concord Fusion. V něm se bude vozit její nedávno narozený syn Daniel a společně se svou sestřičkou Vanessou si budou užívat kočárek Phil & Teds pro dvě děti za sebou (tento kočárek si Andrea nechala dovézt až z Nového Zélandu, protože na českém trhu žádný takový neobjevila). Značku Concord si pro své miminko vybrali i manželé adamc ovi, Lucie borhyová a hanka ševčíková (představitelka dospělé Mařenky z Arabely).

Miminka a reklama

Není nic jednoduššího, než si pořídit kočárek světoznámé značky a stát se její tváří. Pokud jde o kvalitní výrobek, pak to určitě pomůže maminkám, které váhají.

A tak se tváří firmy Chicco pro rok 2008 (i 2009) stala Dara Rolins a se sloganem „Radost od narození“ provázela celoroční kampaň Chicco & Dara. Její dcerušce Lauře se v kočárku – který je mimochodem modročervený – tak líbilo, že se Dara Rolins rozhodla, že navíc pomůže s otevřením a propagací koutku pro maminky s dětmi v pražské Libni Chicco & Čásek.

Úspěšná topmodelka a moderátorka Alena Šeredová zase pro změnu podepsala smlouvu o tom, že se bude podílet na reklamě značky CasualPlay pro rok 2008. Velmi si ji oblíbila a svěřila se, že bude jak kočárky, tak autosedačky používat v Itálii i v České republice. Za to dostala supermódní kočárek modelové řady S4 v kombinaci letras biancas. Zajímavé je, že si vybrala nezvyklou barevnou kombinaci – černobílou. „Jinou barvu bych ani nemohla volit, protože tohle jsou barvy Juventusu Turín!“

Právě v tomhle klubu totiž hraje Gianluigi Buffon, tatínek jejího syna Luise Thomase, který je mimochodem v současnosti označován za nejlepšího brankáře světa. V kočárku stejné značky se vozí i malý Kristián Gábiny Partyšové, která pořídila hned dva kousky, do města a na venkov: „Jeden je černý s bílými znaky a druhý modrostříbrný. Značku CasualPlay jsme vybrali hlavně proto, že má nafukovací kola, takže se s ním skvěle drandí po lese! Pepa ještě objednal tradiční kočárek z Anglie, Silver Rock. Je to klasika s velkou korbou i koly, ale je moc těžký. Nejvíc jsem ho využila, když v něm spal Kristián na zahradě,“ svěřila se Gábina.

Švédský zázrak

Iva Kubelková, která nedávno porodila druhou dcerku, zvolila oblíbenou švédskou značku Brio. „Přeji si mít hlavně bezpečný kočárek, s jehož ovládáním nejsou žádné problémy,“ svěřila se Iva, a tak se její malá Karolínka vozí ve vozítku, které je velmi praktické – lze ho totiž používat od narození dítěte až do jeho tří let!

Stejnou značkou se vozí i miminko Martiny Balogové. „Pepíček je to nejkrásnější a nejskvělejší dítě na světě,“ říká a dopřává mu jen to nejlepší. Laura Kodadová, dcera lenky hornové, kočárkem Brio také nepohrdla a užívá si v něm dodnes. Hodil by se prý i Gábině Partyšové pro jejího Kristiána.

„Líbil by se mi, dobře se ovládá a je lehký. Když se s kočárkem pořád někam cestuje a občas se musí poponést, je důležité, aby byl co nejlehčí,“ tvrdí Gábina.

Mimochodem, ve světě se v kočárku této značky vozí také hodně VIP dětí. Například zpěvačka Gwen Stefani, která je už dvojnásobnou maminkou, pořídila kočárek značky Brio pro druhého syna s docela zábavným jménem zuma nesta Rock Rossdale. christina Aguilera v něm vozí svého prvorozeného synka a Nicole Kidman svou holčičku Sundy Rose, jejímž otcem je zpěvák Keith Urban.

Nejen v Hollywoodu

Jako „kočárky celebrit“ bývají také prezentovány výrobky značky Bugaboo – takový má například malý Nicolas Topolánek nebo měla Ella, dcera režisérky Alice Nellis.

Vybrala si ho i maminka desátého dítěte našeho kontroverzního fotografa Jana Saudka, Pavlína Hodková. Po Bugaboo Cameleon sáhla také hollywoodská hvězda dnes už kultovního filmu Pátý element Mila Jovovich – mimochodem, tato hvězda akčních filmů přibrala v těhotenství neuvěřitelných třicet kilogramů! Stejnou značku si oblíbila i herečka Gwyneth Paltrow, její holčička Apple si ho ještě tolik neužila, zato malý Moses, kterému budou dva roky, je v něm jako doma. Přesto na schůzky s novináři i přáteli nosí Gwyneth syna raději ve fusaku v náručí.

Na kočárek této značky nedá dopustit ani naše herečka Tereza Kostková. „Je lehký a neskutečně skladný, za tři vteřiny ho mám složený a pak rozložený, což ocení maminky, která jezdí často autem.

A taky mi vyhovuje, že se odpružení předních koleček nastavuje podle váhy dítěte – na pražské dlažbě je to skvělé. Na to by maminky, která bydlí ve městě, měly myslet.“ Zábavné je, že malý Toník se vozí v červenočerném kočárku, takže přesně v těch barvách, které jeho maminka nejčastěji nosí.

A co ti ostatní?

Na našem trhu jsou další, neméně oblíbené, značky kočárků – například Quinny, který koupila svým potomkům herečka Alice Bendová nebo ve kterém vozila prvního syna Sebastiana Ferdinanda zpěvačka Tonya Graves. Ta si vybrala modrou barvu proto, že se jí moc líbila, a i kdyby měla holčičku, tak by prý jezdila v modrém kočárku. Kromě toho jí vyhovovalo, že se jedná o trojkombinaci – typ Speedy. Na podzim se Tonye narodil druhý syn Niki Gusta a ten dostal také Quinny, ale pro změnu typ Buzz, černostříbrné barvy. „Zvolila jsem tutéž značku, protože se mi vyloženě líbí, a proč tentokrát Buzz?

Vyhovuje mi, že je tenhle typ spíš sportovnější,“ prohlásila Tonya. V kočárku Quinny, který má vpředu tři kolečka, se vozí i malý Vašík Benda. A vůbec mu nevadí, že je tyrkysovozelenožlutý! Jeho maminka po černé netoužila… Libuška Vojtková kupovala kočárek ještě s Pepou Vojtkem, tatínkem malého Matyáše. Pořizovali ho před porodem a šlo právě o tuto značku. A protože má džínovou barvu, tak ho nazvali „rockerský“.

Témata: Slavní rodiče, Časopis Maminka, Iva Kubelková, Topmodelka, kočárky, Tereza Kostková, Mila Jovovich, Andrea Verešová, Tonya, Quinn, Moses, Christina Aguilera, Kočár, Libuška, Představitelka, Bugaboo, Turín, Buzz, Akční film, Concord, Gwen Stefani, Radeček, Libuška Vojtková, Roberto, Alice Nellis